Ana sayfa Haber Seagate”in 14TB ve 16TB”lık sürücüleri eylül”de geliyor

Seagate”in 14TB ve 16TB”lık sürücüleri eylül”de geliyor

0

Seagate, şu sıralar sunduğu 10TB ve 8TB kapasiteli sürücülerinin üzerine biraz daha kapasite eklemeyi planlıyor. Enterprise kategoride bulunan ihtiyaçlar doğrultusunda, özellikle 5K ve 8K’nın gittikçe daha ana akım hale gelmesiyle birlikte bu miktar kapasitedeki sürücülerin ihtiyaçları da artıyor. Seagate, 18 aylık bir zaman dilimi verdi ve gelişmelere bakılırsa 14 ve 16TB’lık sabit sürücüler eylül ayında gerçekleştirilmesi planan IFA fuarında tanıtılmasıyla birlikte ayrı olarak piyasaya sürülecek.

Böylece şu sıralar Seagate’in çözümlerinden olan 10TB ve 8TB’lık sürücüler, bu kategori için ‘temel seviye olarak’ kalacak. Ayrıca NAS sistemlerinin daha fazla kullanılmasıyla 10TB’lık bir boyut ‘normal’ adlandırılabilir.

Ayrıca Seagate, 3 sene içerisinde 20TB’lık sürücüleri de gerekli şartların oluşması şartıyla piyasaya sürebileceğini belirtiyor. Ancak 20TB’lık bir sürücünün son kullanıcı açısından azami seviyede ihtiyaç bulunduğunu, enterprise kategoride ise 16TB’lık sürücüyle ‘nabız yoklayacaklarını’ belirtiyorlar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here