Ana sayfa Donanım Seagate’den Drone’lar için 60 saat görüntü depolayan uçan disk!

Seagate’den Drone’lar için 60 saat görüntü depolayan uçan disk!

0

Seagate”in uçan diski 2T kapasiteye sahip diskte bu disk ile 4K kalitesinde 60 saatlik görüntünün depolanabilmesi mümkün.

Havadan yapılan çekimlerde sıklıkla kullanılan Drone”ların çekim kalitesiyle birlikte elde ettikleri görüntünün boyutu da artmaya başladı. Drone çekimlerinde kayda alınan verilerin depolanması ve farklı ortamlara aktarılması da zorlaştı.

Veri depolama çözümleri üreticisi Seagate bu durumu kolaylaştırabilmek adına, DJI iş birliğiyle Drone”ların ürettiği video ve fotoğrafları eş zamanlı depolayabilecek bir disk üretti.

Fly Drive adındaki disk, 2TB kapasiteye sahip. Bu kapasitede yaklaşık 250 uçuş içeriğinin saklanması mümkün olacak.

Seagate”in taşınabilir disklerinden sorumlu Türkiye Yöneticisi Erhan Arslan, sahada çekim yaparken birden fazla SD kart, kart okuyucular ve kablolarla uğraşmanın zor olduğuna değinerek, disk üzerinde bulunan SD kart okuyucu sayesinde görüntüleri Fly Drive”a hızlıca aktarmanın mümkün olduğunu söyledi.

USB 3.1 aracılığıyla veri aktarımı yapılabilen Fly Drive, olası açık hava kazalarına karşı da koruyucu bir kasaya sahip.

Hem Mac hem de Windows ile uyumlu olarak çalışabilen Fly Drive”a sahip olan kullanıcılara, kaydettikleri görüntüleri en iyi şekilde düzenleyebilmeleri için Adobe Premiere Pro CC programı da iki ay ücretsiz sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here