Ana sayfa Donanım Seagate çıtayı yükseltiyor

Seagate çıtayı yükseltiyor

0

Veri depolama üreticisi Seagate, SMR (Shingeld Magnetic Recording) adlı teknolojiyi kullanarak hard disklerin alan yoğunluğunu arttırmayı hedefliyor

Veri üretiminin ve tüketiminin giderek arttığı, mobil cihazların artık hemen herkesin elinde olduğu günümüz dünyasında her geçen gün daha da yüksek kapasiteli ürünlere ihtiyaç duymaya başlıyoruz. Bunun farkında olan Seagate de üzerine düşeni yerine getirmeye çalışarak ürünlerinde maksimum kapasiteyi ve Gigabyte başına en düşük maliyeti elde etmeyi umuyor.
 

Yeni teknolojiyle birlikte Seagate, disklerdeki plaka başına 1TB olan kapasiteyi 1.25TB’a yükseltiyor. Böylece piyasadaki en yüksek kapasiteli disk de 4TB’dan 5TB’a yükselmiş olacak.

Seagate Teknoloji Müdürü Mark Re, şirketlerinin SMR teknolojisiyle 1 milyondan fazla disk ürettiğini ve bir diskin kapasitesinin sınırlarını sonuna kadar zorlamaya devam edeceklerini ifade ediyor. 2020 yılında 20TB’lik disklerin üretilebileceğini düşündüklerini kaydeden Mark Re, dünya üzerindeki 7 milyar insanın yılda tam 2.7 Zettabyte veri ürettiği bilgisini paylaştı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here