Ana sayfa Donanım Seagate akıllı telefonlarla uyumlu yeni ürünlerini tanıttı

Seagate akıllı telefonlarla uyumlu yeni ürünlerini tanıttı

0

Seagate, kablosuz olarak veri aktarımı yapılabilen yeni ürünlerini tanıttı

Seagate, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen etkinlikle akıllı cihazlara kablosuz veri aktarımı yapılabilen yeni yeni ürünlerini tanıttı. Konuyla ilgili basın bültenine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 

Veri depolama çözümleri alanında dünya lideri olan Seagate, yeni cihazlarını tanıttı. Akıllı cihazlara kablosuz olarak veri aktarımı yapabilen Wireless Plus ve tüm cihazlardaki verileri tek bir merkezde toplayabilen, bu verilere her yerden ulaşılmasını sağlayan Seagate Central 28 Şubat Perşembe günü The Edition Hotel”deki etkinlikte tanıtıldı.

Seagate, veri depolama alanında sunmuş olduğu çözümlere yenilerini eklemeye devam ediyor. Perşembe günü The Edition Hotel”de gerçekleştirilen etkinlikle tanıtılan yeni ürünler dijital dünyadaki verileri kaydetme, saklama, yedekleme ve bu verilere ulaşma konusunda gelinen noktayı gözler önüne seriyor.

1 TB”lık Tablet PC”ler ve Akıllı Telefonlar ile Her Yer Senin…

Tablet PC”ler ve akıllı telefonlardaki kapasite sorununu göz önünde bulunduran Seagate, akıllı cihazlar ile kablosuz bağlantı, veri aktarım imkanı sunan cihazlarında bir adım ileri giderek 1 TB”lık Wireless Plus diskini ortaya çıkardı. Böylelikle iOS ve Android işletim sistemine sahip tablet PC, Kindle Fire ve akıllı telefonların depolama kapasitesi 1 TB”a yükseltilebiliyor.
 

10 saatlik pil ömrü ile tablet PC ve akıllı telefonlara wireless ile eşlik eden cihaz, aynı anda içerik akışını da sağlıyor. 8 cihaz ile eş zamanlı bağlantı kurabilen Wireless Plus, Seagate Media uygulaması sayesinde Apple Airplay ya da DLNA üzerinden video, fotoğraf ve her bir dokümanı daha büyük bir ekrana aktarma keyfini sunuyor.

 

 


Evdeki Veri Merkezi…

Tanıtılan diğer bir cihaz ise, dünyanın ilk akıllı TV uygulamasına sahip veri depolama cihazı Seagate Central… Akıllı TV uygulaması sayesinde Seagate Central, Samsung Smart TV”ler ile kullanıcılara farklı bir deneyim sunuyor.

Windows, iOS, Android işletim sistemleriyle birlikte çalışabilen, ağ üzerinde yer alan tüm cihazlarla bağlantı kurabilen ev tipi depolama cihazı Seagate Central, tüm bu cihazların otomatik olarak yedeğini alıyor. Yedeklenen dosyaları türüne göre ayırabilen cihaz, verilere uzaktan erişim için bulut desteği de sunuyor. Ayrıca Seagate Central ile sosyal ağlar üzerindeki fotoğraf ve videolarınızın yedeği tek tık ile alınabildiği gibi, cihazdaki veriler de tek bir tık ile sosyal ağlarda paylaşılabiliyor. Seagate Central 2, 3 ve 4 TB kapasite alternatifleri ile satışa sunulacak.

Etkinlikte konuşan Seagate Türkiye ve İsrail Satış Müdürü İpek Binyıldız, özellikle mobil cihaz kullanıcılarını değerlendirdi. “Günümüzde, verilerimize her an her yerde ihtiyaç duyabiliyoruz. Tablet PC ve akıllı telefonlar ile bazı verilerimizi yanımızda taşıma imkanı yakalarken, bu cihazlarda da kapasite sorunları ile karşılaşıyoruz. Bu durumları değerlendirdiğimizde tüketicilerin verilerini yanlarında taşıyabileceği, verilerine kablosuz olarak ulaşabileceği Wireless Plus ürünümüz ortaya çıktı. Bu cihaz ile tablet PC ve akıllı telefonlara wireless üzerinden bağlanarak aynı anda içerik akışını da sağlayabiliyorsunuz. üstelik aynı anda 8 cihaz ile bağlantı kurulabiliyor” diyerek, akıllı cihazlardaki kapasite sorununun 1 TB”lık Wireless Plus ile çözüldüğünü dile getirdi.

Diğer yeni ürün, Seagate Central”i ev tipi veri depolamanın ulaştığı son nokta olarak değerlendiren Binyıldız, cihazın bağlı olduğu ağ üzerindeki cihazları otomatik olarak yedeklediğini belirtiyor. üstelik yedeklenen verilere oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile dünyanın her yerinden internet aracılığıyla ulaşılabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here