Ana sayfa Haber Satechi USB-C Hızlı Şarj Üretmeye Başladı

Satechi USB-C Hızlı Şarj Üretmeye Başladı

0

Satechi firması, Mikro USB ya da tescili bir fiş yerine, USB-C yi destekleyen özel şarj pillerine katılan yeni bir kablosuz şarj cihazı üretti. Kablosuz şarj cihazları kadar temel bir düzene sahip olan bu şarj cihazları, resmi olarak satışa sunuldu. Apple ve Samsung telefonları, hızlı şarj etmek için yeterli olan 10W’a kadar kablosuz şarjı destekleyebilir.

Ancak henüz Google Pixel cihazlar için şarj özelliği sunabildiğini söyleyemeyiz. Bunun için Google onaylı olması gerekiyor. Üründe gerçek bir şarj bobini bulmayı kolaylaştırmak için alüminyum bir kasa, lastik kaplı üst ve yardımcı yükseltilmiş bir çaprazlama bulunuyor.

Satechi Bu Şarj Cihazlarını Nasıl Ücretlendirecek ?

Henüz net bir fiyat aralığı belirtilmese bile, ağırlıklı olarak 44 dolar üzerinden fiyatlandırma yapılıyor. USB-C desteğinin olması ise, fiyatının artmasının ana etkenlerinden bir tanesi olarak görülebilir. Bu şarj cihazını almak isteyenler; Amazon ve Satechi web sitesinden satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

 

Tüm bu gelişmeler dikkate alındığında, kablosuz şarj cihazlarının yaygınlaşacağını söyleyebiliriz. Ancak henüz tam olarak konu ile ilgili kafa karışıklığı giderilebilmiş değil. Özellikle de bu tarz şarj cihazlarını üretmek ve yaygınlaştırmak ne yazık ki sanıldığı kadar kolay değil.

Ayrıca taşıma konusunda da diğer şarj cihazlarının daha efektif olduğunu söyleyebiliriz. Muhtemelen kısa bir zaman içerisinde, bu tarz şarj aletleri daha küçük boyutlarda hizmet verecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here