Ana sayfa Donanım SanDisk’ten şifreli USB flaş sürücüler

SanDisk’ten şifreli USB flaş sürücüler

0

Flaş bellek kartlarında dünya lideri SanDisk, USB sürücü portföyüne yönelik şifreleme ve online yedekleme özellikleri sunduğunu açıkladı

SanDisk SecureAccess yazılımı, USB sürücüde şifre korumalı bir klasör ya da “kasa” yaratarak dosyaları yetkisiz erişime karşı koruyor. Yazılım ayrıca, 2 GB”ye1 kadar Dmailer 2 güvenli online yedekleme özelliği içeriyor.

Şifreleme ve online yedekleme özellikleri, bu yılın ilk çeyreği içinde tüm SanDisk portföyüyle birlikte sunulacak.

SanDisk SecureAccess yazılımının özellikleri

• Şifre korumalı “kasa”, 128-bit AES şifrelemeyle otomatik olarak dosyaların güvenliğini sağlıyor. Böylece, sürücünün çalınması ya da kaybedilmesi durumunda dosyalara yetkisiz erişimi önlüyor.
• Güvenli bölümlemeyle, tüketiciler, USB sürücüyü meslektaş ya da arkadaşlarıyla paylaşırken hangi dosyaların gizli kalacağını belirleyebiliyorlar.
• Bilgisayar kazalarına ve veri kayıplarına karşı ek koruma, 2 GB”ye kadar Dmailer güvenli online yedeklemeye sahip kullanıcılar için isteğe bağlı olarak sunuluyor. Herhangi bir zamanda herhangi bir yerden online verilere uzaktan erişilebiliyor ve büyük dosyalar bulut üzerinden kolayca paylaşılabiliyor.
• Kullanımı kolay “sürükle ve bırak” özelliği. USB flaş sürücüdeki kasa kapasitesi, içerik eklenmesi ya da çıkarılmasına bağlı olarak otomatik bir biçimde ayarlanıyor.
• Halihazırda belli SanDisk USB sürücülerle birlikte sunuluyor.

SanDisk Ultra USB flaş sürücü
SanDisk Ultra USB flaş sürücü, saniyede 15 MB”ye 3 kadar çıkabilen aktarım hızları ve çokluortam içerik kütüphanelerinin yönetilmesine yardımcı olan yüksek depolama kapasiteleri sunuyor. Sürücü, beş yıllık garantiyle 4 ve 8-32 GB arasında değişen kapasite seçenekleriyle birlikte sunuluyor.
 

SanDisk Cruzer Edge USB flaş sürücü
Kolay taşınabilirlik için kompakt kayar tasarıma sahip olan SanDisk Cruzer Edge USB flaş sürücü, tüketicilere fotoğraf, müzik ve videolarını yanlarında taşıma imkanı veriyor. Sürücü, iki yıllık 5 garantiyle ve 2-16 GB arasında değişen kapasite seçenekleriyle birlikte sunuluyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here