Ana sayfa Haber SanDisk”in yeni mobil depolama çözümleri CES 2016″da ödül aldı

SanDisk”in yeni mobil depolama çözümleri CES 2016″da ödül aldı

0

Flash depolama alanında yeni çözümlerini CES 2016‘da sunan SanDisk, flaş sürücülerde genişletme uygulayarak kendi yelpazesini genişletti. ödül alan SanDisk Connect Wireless Stick, kapasitesi 200GB’a kadar çıkarıldı, SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0 ise artık 128GB kapasitelerinde satışlara s unulacak.  200GB‘a kadar yükseltilen model Connect Wireless Stick, SanDisk’in en yüksek kapasiteli flash sürücüsü olarak kayda geçti. Fotoğraf, video gibi içerikler depolanırken bu içeriklere ulaşılıp kolayca paylaşılabileccek. Ayrıca ürün, CES 2016‘da “İnovasyonun Onuru” ödülüne layik görüldü cihazlar ile bilgisayarlar arasında içerik transferleri, paylaşımı ve yayımı daha kolaylaştıracak.

SanDisk Connect Wireless Stick ayrıca SanDisk Connect uygulaması ile Fire tabletler, Mac ve PC”ler, iPhone, iPad, iPod, Android cihazları arasında içeriklerin şifre korumalı Wi-Fi bağlantısı üzerinden yönetilmesini de mümkün kılıyor. Uygulama son güncelleme ardından Google Chromecast, Amazon Fire TV ve AirPlay aracılığı ile AppleTV gibi büyük ekranlarda içerik paylaşımını veiPhone 6s ve iPhone 6s Plus telefonlarındaki 3D Touch özelliğini destekleyecek duruma getirildi. Güncellenen SanDisk Connect uygulaması ile iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile çekilen canlı fotoğraflar da artık SanDisk Connect Wireless Stick sürücüsü üzerinde saklanabiliyor. SanDisk Connect uygulaması App Store, Google Play Store ve Amazon Appstore for Android mağazalarında indirilebiliyor. 

SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0, özellikle hareket OTG (On-the-Go) desteği olan akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının daha fazla depolama alanı kazanmasını ve fotoğraf ile videolarını bilgisayarlarına kolaylıkla aktarmasını mümkün kılıyor. 128GB kapasiteye sahip bu sürücü ile Android cihaz kullanıcıları artık akıllı telefon veya tabletlerinin kapasitelerini doldurmaktan endişe duymadan ellerinin hemen altındaki fotoğraf, şarkı, video ve diğer içeriklerinin sayısını iki katına çıkarabilecek. Artırılmış kapasitesine ek olarak SanDisk, bu sürücünün USB 3.0 bağlantı performansını da yükseltti. Kullanıcılar, sürücüden bilgisayara veri aktarırken 150MB/s”ye3kadar aktarım hızına ulaşarak dosyalarını daha hızlı bir şekilde transfer edebiliyor. 
OTG destekli akıllı telefon veya tablete bağlandığında, SanDisk Ultra Dual USB sürücündeki içeriklere işletim sistemine yerleşik dosya gezicisi sayesinde ulaşım sağlanıyor. Daha fazla erişim, yönetim ve depolama seçenekleri için Android kullanıcıları, Google Play uygulama mağazasından ücretsiz olarakSanDisk Memory Zone uygulamasını indirip kullanabiliyor. Uygulama sayesinde, sürücü uygun cihaza bağlandığı an otomatik bir pencere açılıyor ve kullanıcılar böylece içeriklerine hemen ulaşırken dosyalarını yönetebiliyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here