Ana sayfa Donanım SanDisk dünyanın en küçük 1TB flash belleğini tanıttı!

SanDisk dünyanın en küçük 1TB flash belleğini tanıttı!

0

SanDisk'in hakkında çok şey bilinmeyen 1TB kapasiteli flash belleği

Bilgisayar sektöründe veri depolaması denince akla gelen ilk firmalardan olan Sandisk, bu yılın CES etkinliğinde de boy gösteriyor. Firmanın standında iki tane yeni flash bellek tanıtıldı ve her ikisi de alanında dünyanın en küçüğü olduğunu iddia ediyor.

İlki ve daha çok dikkat çekeni olan 1TB flash bellek hakkında pek fazla bilgimiz bulunmuyor ancak ürünün Type-C arayüzüyle çalıştığını ve hem küçük hem de devasa olduğunu biliyoruz. ürünün ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatının ne olacağı da aynı şekilde bilinmiyor.

SanDisk Ultra Fit 256 GB. Dünyanın en küçük 256GB flash belleği

SanDisk’in diğer flash belleği ise 1TB olanın aksine satışa bugün çıkarılmış gerçek bir ürün. 256GB kapasiteli flash bellek, yine dünyanın en küçük bu kapasiteye sahip belleği olduğunu iddia ediyor. USB 3.1 arayüzüyle çalışan flash bellek, bilgisayarın içine giren kısımdan çok az daha büyük. SanDisk Ultra Fit, ailesinin diğer ürünleriyle aynı boyutta. USB Type-C ile değil Type-A ile çalışan ancak 3.1 Gen 1 protokolüne sahip bellek, 130 MB/s’lik okuma hızlarına ulaşabiliyor. Bu cihaz ise149,99 dolara SanDisk’in web sitesinde bulunabiliyor.

Görsel kaynak: Engadget ve GSMArena

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here