Ana sayfa Haber Sanat köprüsü “Cityscale Sergisi”

Sanat köprüsü “Cityscale Sergisi”

0

İstanbul ve Münih şehirleri çağdaş sanat ortamları arasında uzun soluklu işbirliğini amaçlayan Cityscale (Şehir ölçeği) sergisi ilk kez İstanbul”da
 

Siemens Sanat”ın yeni sezonda Bayerische Staatskanzlei işbirliği ile gerçekleştirdiği ilk sergisi İstanbul ve Münih arasında bir sanat köprüsü oluşturuyor. Küratörlüğünü Almanya”dan Françoise Heitsch ve Türkiye”den Deniz Erbaş”ın, danışman küratörlüğünü ise Dr. Cornelia Osswald Hoffmann ve Beral Madra”nın yürüttüğü sergi, 14 Eylül -13 Kasım 2011 tarihleri arasında ziyaretçilerle buluşacak. Kamusal alan yerleştirmeleri, video seçkileri, sergi sunumları ve panellerin eşlik ettiği sergi kapsamında, Münih ve İstanbul”un şehir dokuları ve katmanları sanat yapıtları üzerinden sanatseverlerin yorumuna sunuluyor.  
Sergide yer alan yapıtlar, bu iki kentin kendine özgü dış görüntülerini kullanarak, iç görüntülerine doğru araştırmacı ve eleştirel bir keşif alanı açıyor. Sanatçıların kendilerine özgü deneyimleri, görüşleri ve yorumları yapıtlarda imge seçme ve oluşturma, teknik, malzeme çeşitliliği ve disiplinler arası geçişlerin kullanımında farklılık olarak belirginleşirken, kesişmeler daha çok konusal alanda, bu iki kentin küresel kent olma özelliklerindeki ortaklıkların yarattığı gerçeklerde gözlemleniyor. Serginin sanatçıları arasında Gülçin Aksoy, AtılKunst, Annegret Bleisteiner, Klaus vom Bruch, Carlotta Brunetti, Department für öffentliche Erscheinungen, Deniz Gül, Julia Lohmann, Suat öğüt, Hülya özdemir, Susanne Pittroff, Michaela Rotsch, Ferhat Satıcı, Robert Stumpf ve Yeni Anıt yer alıyor. Cityscale (Şehir ölçeği) sergisi, 14 Eylül – 13 Kasım 2011 tarihleri arasında, haftanın her günü 10.00 – 19.00 saatleri arasında Siemens Sanat”ta ziyaret edilebilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here