Ana sayfa Donanım Sanalda “Yeter Artık” dedirtecek hırsızlık kurbanı Facebook

Sanalda “Yeter Artık” dedirtecek hırsızlık kurbanı Facebook

0

Yalnızca sahte Yahoo sayfaları daha fazla kimlik avı uyarısı vererek Facebook“un sosyal ağ siteleri arasında başlıca hedef olmasını sağladı. Günümüzde siteye İngilizce, Fransızca, Almanca, Portekizce, İtalyanca, Türkçe, Arapça gibi pek çok dilde saldıran siber suçlular nedeniyle Facebook hırsızlığı küresel bir sorun oluşturuyor.

 

 

 Sanalda 'Yeter Artık' dedirtecek hırsızlık kurbanı Facebook

 

 

 

Facebook, sosyal ağ hesapları çalmakta uzman olan siber suçluların tercih ettiği başlıca hedef olmaya devam ediyor. Kaspersky Lab“ın istatistiklerine göre, 2014 yılının 1. çeyreğinde bulgusal kimlik avı engelleme öğesi başlatıldığı zaman Facebook“u taklit eden sahte siteler, bütün hırsızlık örneklerinin yüzde 10,85‘lik kısmını oluşturdu.

 

Facebook ya da diğer sosyal ağ hesaplarına yetkisiz erişim, kimlik avı bağlantılarının ya da zararlı yazılımların yayılması için kullanılabiliyor. Ayrıca siber suçlular; çalınan hesapları kurbanların kişi listelerine istenmeyen mesajlar göndermek ve başka kullanıcıların da görmesi için kurbanların arkadaşlarının duvarlarında istenmeyen mesajlar yayınlamak ya da kurbanın arkadaşlarından acil olarak finansal yardım isteyen mesajlar yaymak için de kullanıyor.

 

 

 Sanalda 'Yeter Artık' dedirtecek hırsızlık kurbanı Facebook

 

 

 

çalınan hesaplar, gelecekte hedeflenen saldırılarda kullanım için kişilerin bilgilerini toplamak üzere de kullanılabiliyor. Hırsızların bir sonraki durağı ne olacak? Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here