Ana sayfa Mobil Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu ortaya çıktı!

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu ortaya çıktı!

1

Katlanabilir akıllı telefonunu bir süredir medyaya aktaran fakat ser verip sır vermeyen Samsung, sonunda bir etkinlik düzenleyerek cihazı kısmen tanıttı. Infinity Flex Display adı verilen teknolojiyi kullanan akıllı telefon bu tanıtım süresince ışıklandırma numaralarıyla gizli tutuldu. Tablet boyutlu bir ekrana sahip olan ve bu ekranı katlayıp cebe sığdırabilen cihaz firmaya göre aylar içinde seri üretime geçecek.

Tasarım sır gibi korunuyor!

Işıkları kısarak tasarım elementlerini gizleyen Samsung, telefonunu gerçekten korumak istiyor. Samsung mobil cihaz tanıtım Başkan Yardımcısı Justin Denison, “Burada bir cihaz var, ve çok çarpıcı.” sözlerini kullandı.

Denison tarafından 7,3 inçlik bir ekrana sahip telefon gösterildi. Bu telefon ortadan katlanarak cebe sığacak bir boyuta geliyor ve öndeki ekran standart bir telefon görevi yapıyor.

Samsung’un çoklu aktif pencere diye adlandırdığı yazılım sayesinde aynı anda üçe kadar farklı uygulamayı çalıştırabilecek telefon, Denison’un ifadesine göre birkaç ay içerisinde seri üretime geçecek. Samsung gazetecilerden gelen gerçek bir cihaz talebine herhangi bir yanıt vermeyi ise reddetti. Bu tür bir cihazın ne zaman hayatımıza gireceği bu sebeple belirsiz.

Android’in babası Google’dan tam destek

Google’ın da resmi olarak desteklediği bu cihazlar, Android için tam anlamıyla optimize edilmiş şekilde gelecek. Desteklenen geliştiriciler Samsung’un muhtemelen bu yıl piyasaya süreceği bu akıllı telefonun fonksiyonlarını iyi kullanacaklar.


Aracı: Tom Warren / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here