Ana sayfa Donanım Samsung yeni oyun bilgisayarı Odyssey Z’yi tanıttı

Samsung yeni oyun bilgisayarı Odyssey Z’yi tanıttı

0

Bugün Pekin, çin”de gerçekleştirilen Intel etkinliğinde tanıtılan 6 çekirdekli Core i7 işlemcilerin yanında tanıtılan oyun bilgisayarı, hem bu işlemciye sahip olarak hem de ince tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüksek donanımını kontrol altında tutabilen termal yapıya sahip olmasıyla övünen cihaz bakalım gerçekten sözlerin hakkını verebilecek mi?

Z Aeroflow Soğutma Sistemi ile gelen yeni oyun bilgisayarı, diğer laptopların aksine ısı boruları değil de buharlaştırma alanları teknolojiini kullanıyor. Bu teknoloji, şimdiye kadar mobil cihazlara sığdırılamayacak kadar büyük olduğundan kullanılamıyordu ancak son yıllarda artık hayatımıza çokça girmeye başladı. Yüksek ısı transfer yeteneği sayesinde bu uygulama teoride hiçbir zaman aşırı ısınıp performans düşüşü yapmayacak bir bilgisayar anlamına geliyor. 

İçeriğinde 8. nesil 6 çekirdekli Intel Core i7 işlemcisine yer veren Odyssey Z, grafik kartı alanında Nvidia”nın Max-P GTX 1060″ına yer veriyor. Bu kart, Max-Q türüne göre %10 daha yüksek performans sunuyor. DDR4-2400 RAM”leriyle de birlikte cihazın günlük işlemlerce uçacağı şimdiden garantili.

Oyun oynarken kullanım dikkate alınarak tasarlanan Samsung Notebook Odyssey Z, özel krater şeklindeki klavye kapaklarıyla ve sağ tarafa yerleştirilmiş touchpadiyle fark yaratmayı hedefliyor. Oyuncular için makro tuşlarına sahip olan cihaz, aynı zamanda bir tuşla aktive edilebilen sessiz moda sahip. Bu moda girildiğinde firmanın iddiasına göre fan sesi 22 desibele kadar azalarak inanılmaz gürültüsüz bir deneyim yaşamak mümkün.

İşlemci 8. Nesil Intel Core i7 
RAM 16 GB’a kadar DDR4
Depolama 1 TB’a kadar NVMe PCIe SSD
Grafik Nvidia GTX 1060 6 GB GDDR5 Grafik Hafızasıyla birlikte
Güç 54Wh
Ağırlık 2,4 kg
Renk Titan Gümüş
Boyutlar 375.6 x 255 x 17.9 mm
Portlar USB-C x 1, USB 3.0 X 2, USB 2.0 X 1, HDMI X1, HP/Mic, DC-in
Ekran 15,6″ Full HD (1920×1080)
Kamera 720p
Hoparlör 1,5W x 2
Klavye Arkadan aydınlatmalı klavye, hassas touchpad
Adaptör 180W Adaptör, DC-in

Cihazın seçili ülkelerde satışa çıkacağı, bu seçili ülkeler arasında Kore ve çin”in olduğu ancak diğer ülkelerin hangileri olduğu maalesef belirtilmiyor. çin ve Kore”de Nisan”da satışa çıkarılacak bu bilgisayar 3. çeyrekten itibaren diğer ülkelerde de görünür hale gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here