Ana sayfa Mobil Samsung Windows Phone”u bırakıyor mu?

Samsung Windows Phone”u bırakıyor mu?

0

Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone, en popüler telefon geliştiricilerinden biri olan Samsung’u kaybedecek mi? Samsung, mobil platformda ne planlıyor?
 

Mobil dünyadaki rekabet son sürat devam ediyor! Apple’ın iOS’u, Google’ın Android’i derken, Microsoft’un mobil alandaki kozu Windows Phone da yeni Mango platformuyla büyük oynamaktan vazgeçmeyeceğini bir kez daha belli etti. Microsoft, Mango ile piyasalarda yeniden fırtınalar estirmeye hazırlanırken, Windows Phone platformunun sadık telefon geliştiricilerinden Samsung tarafından bir söylenti yayıldı.
 
Samsung Windows Phone
çeşitli Samsung telefonlar için Samsung ROM’ları geliştiren SamFirmware adlı bir grup, Twitter’a yazdığı bir iletide Samsung’un Windows Phone platformuna desteğini 2012 yılında keseceğini iddia etti. Yine söylentilere göre Samsung, Windows Phone’a harcadığı vakti ise kendi mobil işletim sistemi Bada’ya ayıracak. Böylece piyasa, bir ciddi rakip daha kazanmış olacak. Windows Phone’un istikrarlı yükselişine rağmen Samsung’un böyle bir karar alması teknoloji uzmanlarına göre mantıklı değil. öte taraftan Samsung’un uzun süredir Bada üzerine çalışmalarını hızlandırmak istediği biliniyordu. Şimdi gözler, bu söylenti ile ilgili resmi bir açıklama gelecek mi diye Samsung’a çevrildi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here