Ana sayfa Donanım Samsung WB500

Samsung WB500

0

Amatör fotoğrafçılıktan bir adım daha ileri gitmek isteyenlere

Samsung, yeni WB serisi ile standart 35mm kategorisinden çıkıp, 24mm ile yüksek zum kategorisine dahil oluyor. 10x Schneider objektifi ile daha fazla detay yakalamak isteyenler için ideal bir fotoğraf makinesi olan WB500, ergonomik, şık ve sağlam yapılı bir gövdeye sahip. Objektifinin gücü görünüşünden belli olan WB500, ergonomik olması açısından sağ tarafı biraz daha kalın olarak tasarlanmış. Böylece tek elle tutup çekim yapmak mümkün hale getirilmiş. WB500’ün üst yüzünde hoparlör, güç düğmesi, deklanşör ve mod seçim tekerleği bulunuyor. Yakınlaştırma fonksiyonu deklanşörün etrafında yaylı bir halka olarak tasarlanmış ve gayet rahat bir kullanım sunuyor.

İkinci bir objektif taşımanıza gerek bırakmadan, kompakt bir makine ile alan derinliğine sahip fotoğraf kareleri yakalamanıza imkan tanıyan WB500″ün özellikleri de oldukça gelişmiş. WB500, 10.2 megapiksel çözünürlüğü ve geniş açı objektifi ile dikkat çekiyor. 24mm-240mm objektife sahip olan Samsung WB500 böylece yakın mesafeden daha rahat çekim olanağı sunarken aynı zamanda çok daha hoş manzara fotoğrafları çekilmesine de olanak tanıyor. Uzak telefoto çekim özelliğinden kaynaklanabilecek bulanık görüntülerinin önüne de optik ve dijital olmak üzere iki görüntü sabitleyicili sistemle geçiliyor. Böylece kamera veya kullanıcının elinin sarsıntısından kaynaklanacak bulanıklar çift görüntü sabitleme sistemiyle gideriliş oluyor.
 

 

 

WB500, kontrolü elinde bulundurmak isteyen fotoğrafseverlere pek çok manuel çekim olanağı sunuyor. Kullanıcılar 16 ile 1/1.500 saniye arasında kameranın çekim hızını, odaklamayı ve diyafram değerlerini ayarlayabiliyorlar. Ayrıca; 80, 100, 200, 400, 1600 ve hatta üç megapiksel çözünürlük seviyesinde ISO 3200 değerlerinde ayar yapmak ve pozlamayı da 1/3EV adımlarla maksimum ±2EV yapabilmek de olanaklar arasında yer alıyor.

WB serisi yeni bir özellik olan “Dijital İçerik Yönetimi” sistemi ile çektiğiniz fotoğraflara kolayca erişmenizi, hızlıca kaydetmenizi ve yönetmenizi sağlıyor. Samsung”a özel akıllı navigasyon programı da fotoğrafları çekilen tarih, yer, renk ve temaya göre düzenliyor.

WB500, standart fotoğraf çekimlerinin yanı sıra saniyede 30 kare çekim hızı ile 720p High Definition video görüntü de kaydedebiliyor. H.264 sıkıştırma algoritması sayesinde kullanıcılar daha uzun süreli kayıtlar yapabiliyorlar ve bu uzun süreli video görüntüler SD veya SDHC hafıza kartları üzerinde daha yer kaplıyor. Tüm bunlara ek olarak Samsung WB500 dijital fotoğraf makinesinin optik görüntü sabitleme ve 10x optik zum özelliklerini video görüntü çekerken de kullanabiliyorlar.

Sadece Samsung fotoğraf makinelerinde olan çöp kutusu özelliği ile yanlışlıkla sildiğiniz fotoğrafları bile geri yükleyebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken çekim yapmaya başlamadan önce bu fonksiyonu aktif hale getirmek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here