Ana sayfa Mobil Samsung ve Windows”tan Türkiye Pazarı Ortaklığı

Samsung ve Windows”tan Türkiye Pazarı Ortaklığı

0

Windows’lu telefonların satışı %120 artacak

  Samsung ve Microsoft ortaklaşa ürettikleri cep telefonları ile Türkiye pazarına giriyor. Microsoft’un yeni mobil işletim sistemi Windows Phone ve tüketicinin ilk kez Samsung ile tanıdığı QWERTY klavyeli cep telefonları akıllı telefonlar dünyasında yeni bir sayfa açacağa benziyor. 
 
   
Yazılım ve elektronik devlerinin üstün özelliklerini birleştiren, kullanım kolaylığını üst seviyeye çıkaran akıllı klavye ve Windows phone işletim sistemli mobil telefonlar; Samsung Omnia Pro B7320, Omnia Pro B7330 ve dokunmatik ekranlı Samsung Omnia II ile Omnia Lite çırağan Sarayı’nda düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Toplanıda ayrıca Türkiye ve dünya akıllı telefonlar pazarına dair önemli veriler de katılımcılarla paylaşıldı.

Tüm dünyada 50 milyondan fazla satan Windows işletim sistemli akıllı cep telefonlarının en başarılı örneklerinden olan Samsung Omnia i900’ün satış rakamı, tüm dünyada, geçen yıl 2.5 milyonu bulmuştu. Türkiye’de ise gelecek yıl akıllı telefon pazarında, bu yıla göre %39 oranında büyüme bekleniyor. Böylesine genişyecek bir pazarı kaçırmak istemeyen Microsoft ve Samsung, birlikte ürettiği Windows’lu akıllı telefon satışını %120 oranında arttırmayı hedefliyor.  

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here