Ana sayfa Haber Samsung ve LG”nin CES 2018 modelleri A8 ve K10 olabilir

Samsung ve LG”nin CES 2018 modelleri A8 ve K10 olabilir

0

Her ne kadar Samsung Galaxy S9″un CES 2018 fuarında yer almayacağını öyle ya da böyle teyit etmiş olsa da, hiç telefon modeli sergilemeyeceği anlamına gelmiyor bu durum. Bilakis benzer görüntüye sahip, fakat daha ucuz, yeni bir telefon modelini koyabilir sergiye. Yani, iç donanım bazında daha fakir, yükte de pahada da hafif bir model. Benzer şekilde LG”nin de aynı yolu takip ederek Samsung”un yeni Galaxy A modeli evsafında yeni bir LG K modelini sahneye çıkarabileceğini düşünüyoruz.

Galaxy A8 (2018) ve A8+ (2018) modelleri bu hafta içerisinde sızdırılmışlardı online ortamda. Her ne kadar orta seviye teknik özelliklere sahip olsalar da, Samsung  bunları “ucuz” Galaxy S8 modelleri olarak sunabilir. Kaynakların belirttiğine göre Galaxy A telefonlarında olduğu gibi Galaxy A8″ de, mevcut Galaxy S”in tasarımıyla benzerlikler taşıyacak. Yani bu yılın Samsung şampiyonu telefon modellerindeki “Infinity Display” adı verilen bütünsel ekran tasarımından söz ediyoruz. Bu itibarla 18:5:9 (tam olarak 18:9 olmayacaktır) görüntü oranına sahip, köşeleri kıvrımlı, fakat daha düşük Full HD çözünürlüğünde bir model olması ihtimali söz konusu.

Bixby Home ve Bixby Reminders araçları bu modelde yer alacak olmakla birlikte, Bixby Voice asistanının yer alma ihtimali düşük. Bu yönüyle olumlu bir gelişme zira Bixby butonu olmayacak. Her şeye rağmen telefonun en ilginç özelliği ise Samsung model bir telefon için ilk olma özelliği anlamına gelecek “çift ön yüz kamera düzeneği” beklentiler arasında yer alıyor.

LG”nin orta seviye telefonu ise, V30 benzeri bir model olmayacak. Bunun yerine 2018 LG K10″un normal bir orta seviye LG model olacağını düşünüyoruz (Yukarıdaki 2016 model LG K10 ile karıştırmayınız). 18:9 ekran oranı, çerçevesiz tasarım gibi özelliklerin bulunmayacağını düşündüğümüz bu modelde 5.3 inç Full HD ekran, 1.2 GHz quad-core işlemci, 3 GB RAM, 32 GB hafıza yer alacaktır. Yani maddi anlamda ekonomik bir model. Bir adet de FM radyo bekleniyor.

J5 ve J7″nin yerine geçmeleri beklenen Samsung Galaxy A8 ve A8+”in Ocak ayı ortalarından itibaren Güney Kore”de piyasaya sürülmeleri bekleniyor. LG K10 ise Ocak ayının sonunda, farklı bir “X” adıyla Kore”de kullanıma sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here