Ana sayfa Haber Samsung ve Google, ortak bir akıllı saat üzerinde çalışıyor!

Samsung ve Google, ortak bir akıllı saat üzerinde çalışıyor!

0

Samsung’un yeni akıllı saatinin tanıtımına sayılır günler kala dedikodu değirmeni iyice hızlı dönmeye başladı. Firmanın Galileo kod adlı yeni akıllı saatiyle ilgili olarak ortaya çıkan son bilgiye göre, Google ile Samsung ortak bir çalışma içerisinde ve ortaya çıkaracakları ürün Wear OS yüklü olarak gelecek.

Galaxy Watch adıyla gelmesi beklenen yeni akıllı saat, söylentilye göre Gear S4’ün yerine geçecek olsa da biz bu yorumu pek de mantıklı bulmuyoruz. Samsung’un uzun zamandır yatırım yaptığı ve en çok akıllı saatleriyle göz önünde olan işletim sistemi Tizen OS, bu kadar kolay terk edilmeyecektir. Google’ın mobil işletim sisteminin sahip olduğu büyük sorunları da dikkate alırsak, en iyi ihtimalle Samsung’un Gear S4 modeli yanında ek olarak bir de Galaxy Watch tanıtılacaktır.

Weibo’da ünlü sızdırıcı Ice Universe tarafından paylaşılan gönderinin üzerinden çıkan tüm bu bilgiler, firmanın telif haklarını aldığı Galaxy Watch ve Galaxy Fit adlarıyla uyuşuyor. Qualcomm’un da şuan üzerinde çalıştığı ve firmanın yaptığı açıklamalarda geçen ufak bir cümlede belirtilen yeni çipsetin “amiral gemisi seviyesi bir akıllı saatte” kullanılacağı ifadesi de bu sızıntıyla paralellik gösteriyor.

Yeni akıllı saatler, Qualcomm’un vaatlerine göre çok daha iyi pil ömürlerine ve daha zarif gövdelere sahip olacak. Sizce yeni nesil akıllı saatler, Apple Watch serisinin aksine sınıf göstergesi bir aksesuar olmak yerine gün içinde kullanılabilecek, hayatlarımızı kolaylaştırabilecek bir araç haline dönüşebilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here