Ana sayfa Donanım Samsung, üst seviye Intel işlemcili ve süper kameralı bir Chromebook üzerinde çalışıyor!

Samsung, üst seviye Intel işlemcili ve süper kameralı bir Chromebook üzerinde çalışıyor!

0

Samsung tarafından bir süredir üzerinde çalışıldığı bilinen Nautilus kod adlı Chromebook hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Firmanın Google’ın hafif işletim sistemi Chrome OS çalıştıran yeni laptopu şaşırtıcı şekilde iyi bir kamera sensörüne sahip olarak gelecek. Bu sensör, LG’nin amiral gemisi G6 modelinde ana kamera olarak kullanılanın tıpa tıp aynısı olacak.

Şimdiye kadar hiç iyi bir kameraya sahip olmamış olan Chromebooklar, doğal olarak kullanım şekilleri gereği buna ihtiyaç da duymamıştı. Tabletler ile fotoğraf ya da video çekenlerin ne kadar itici olduklarını siz de mutlaka düşünmüşsünüzdür. 

Samsung, Nautilus kod adlı yeni cihazında, Intel’in 7. nesil Core serisi işlemcilerinden birini kullanırken ilginç şekilde Sony IMS258 sensörüne de yer veriyor. Aynı sensör, LG’nin amiral gemisi model G6’da ana kamera olarak kullanılmıştı. Bir Chromebook için ilk olan iyi kamera deneyimi, Samsung ile hayata gelecek gibi. Şimdiye kadar görülmüş en iyi Chromebook kamerası 720p çözünürlüklü ve kısıtlı özelliklere sahip bir üniteden ibaretti.

ChromeUnboxed tarafından Chromium’da bulunan verilerden ortaya çıkarılan cihaz, başlamasına çok az kalan CES 2018’de muhtemelen tanıtılmayacaktır. Cihaz hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktıkça aktaracağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here