Ana sayfa Haber Samsung”un yeni VR platformu oyun konsolu formunda olabilir

Samsung”un yeni VR platformu oyun konsolu formunda olabilir

0

Samsung, Gear VR, mobil VR konusunda başarılı olsa da, ardındna ortaya çıkan HTC Vive teknolojilerinin biraz gölgesinde kaldı. Şimdi Samsung, VR kategorisinde de bir adım öne geçebilmek adına yeni bir VR platformu geliştiriyor ve adı; Odyssey. Şu sıralar VR gözlükleri genel olarak PC’ye hazırlanıyor olsa da, yaygın olarak akıllı telefonlar için geliştirilen VR gözlükleri kullanılıyor.  Sony ve Vive’ın konsol ve PC’ler için VR teknolojilerini geliştirmelerinin ardından Samsung da VR konusunu akıllı telefonlardan öteye taşımaya hazırlanıyor.  

HTC Vive ve Oculus Rift’ten öğrendiğimiz kadarıyla, VR uyumlu bir PC bütçe açısından pek faydalı görünmüyor. üst seviye güçlü VR uyumlu PC’ler minimum 8 bin TL’den başlarken üreticileri sadece akıllı telefonlarla çalışabilen 300 TL’lik gözlükler de tatmin etmiyor. Böylece öngörülere göre Sony PlayStation VR’ın, PC‘lere oranla şansı daha büyük ve bütçe açısından da daha mantıklı görünüyor. 

Böylece Samsung, HTC Vive ve Oculus Rift’in karşısına, Odyssey için hazırlanan VR konsollarla çıkabilir. Basında şimdilik sadece patent detayları ve üretici detayları var bu yüzden biraz bekletecek gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here