Ana sayfa Donanım Samsung”un yeni V-NAND SSD”si Türkiye”de satışa çıktı

Samsung”un yeni V-NAND SSD”si Türkiye”de satışa çıktı

0

Hemen hemen bir kredi kartı boyutundaki bu Katı Hal Sürücüsü, Samsung’un bu dönem içerisinde tanıttığı yeni nesil V-NAND SSD modeli. Samsung V-NAND T3, sadece V-NAND patentini değil aynı zamanda SSD TurboWrite teknolojileri de bulunuyor. Yani, 4K gibi yüksek segment içerikleri sadece taşımak değil, bunları hızlı biçimde okumak ve depolamayı da güvenle saklamak için yapıldılar.

Harici bir HDD’nin aksine hareketli parçaları olmayan T3; çarpma veya düşürmelerden kaynaklanabilecek hasar ile veri kayıplarına karşı da korumalı bir yapıya sahip. Darbe dirençli yeni bir metal kasa ve iç çerçeve içeren T3, 1.500G güce kadar dayanabiliyor ve iki metrelik bir düşüşten sonra bile kullanılabiliyor. Sürücünün entegre Thermal Guard koruması ise, ekstrem sıcaklık ortamlarında aşırı ısınmayı engelliyor. üç yıllık sınırlı garantisi ile T3, uzun bir hizmet ömrü için tasarlandı.

T3, en son Android akıllı telefonlar, tabletler ile Windows ve Mac işletim sistemli bilgisayarlar dâhil, USB 3.1 Type C destekli tüm cihazlarla uyumlu şekilde çalışabiliyor. Kullanıcılar, T3’den PC’ye veya PC’den T3’e veri gönderebiliyor, mobil cihazlar üzerinden T3 içeriklerine erişebiliyor ve TV’ler dâhil; geniş ekranlı cihazlar üzerinde T3’ün multimedya içeriğini görüntüleyebiliyorlar. Bununla birlikte varsayılan dosya tanıma formatı olarak ana akım hale gelen exFAT dosya sisteminden de yararlanıyor.

Samsung, 250GB, 500GB ve 1TB’lik geniş kapasite seçenekli serisine ek olarak sunduğu 2TB T3 SSD ile harici depolama raflarına yeni modeller ekledi.

Detaylı özellikler:

250 GB/500 GB/1 TB/2 TB

 

USB 3.1 ve USB 2.0 ile uyumludur

 

74 x 58 x 10,5 mm

Ağırlık

50 gram

 

 450MB/saniye’ye kadar

UASP Mod Desteği

 

AES 256-bit donanım şifreleme

 

Parola oluşturma (isteğe bağlı)

Windows 7 veya daha yenisi, Mac OS 10.7 veya daha yenisi, Android KitKat (versiyon 4.4) veya daha yenisini gerektirir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here