Ana sayfa Haber Samsung”un yeni transparan ekran teknolojisi konser alanlarında da kullanılacak

Samsung”un yeni transparan ekran teknolojisi konser alanlarında da kullanılacak

0

Samsung,  Hong Kong’daki Retail Asia Expo 2015‘te yeni ayna tasarımlı ve transparan tasarımlı OLED ekran teknolojisini tanıttı. Teknolojiler, Samsung Display departmanı çatısı altında tanıtılırken kullanılacağı alanlar da duyurulmuaya başlandı: Sokaklarda, konser alanlarında, evlerde ve eğlence merkezlerinde, Samsung’un Intel’in Real Sense‘inden faydalanarak ürettiği-üreteceği bu yeni teknolojiler kullanılacak. Temelinde Intel Real Sense teknolojisi yatan bu ekran teknolojileri, esasında sanal görüntülerden oluşuyor, üç boyutlu olarak ekrana yansıtılıyor. Yani, standart TV ekranlarındaki gibi 2D görüntü değil, transparan bir ekran üzerinde 3 boyutlu görüntüler sağlanacak.

Sağlık açısından da bazı getirileri var bu yeni teknolojinin. Kullanım sırasında fazla ışık yaymaması, loş ve karanlık odalarda flaş ışık oluşturmaması da epileptik rahatsızlıkları da önlüyor. İlk nesil LED TV’lerde ve bugünlerde de bazı TV teknolojilerinde bu problem var.

Ekran teknolojilerini, günümüz TV teknolojilerini yönlendiren asıl alan olan konser sektörü, bu teknolojiye ev sahipliği yapacak ortamlardan bir tanesi. 4K ekranların ilk göründüğü alan olan konser ortamları, bu teknolojinin evlere girmesinin öncesinde konser alanlarında geliştirilecek.

,

 

Samsung’un ayna tasarımlı, sanal gerçeklikten gücünü alacağı ekran teknolojisi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here