Samsung'un yeni modeli Galaxy S9 gelecek ay çıkıyor

Firmanın mobil birimi yöneticisi, yeni öncü modelin Şubat ayındaki MWC fuarında tanıtılacağını söyledi

Samsung yeni öncü modeli Galaxy S9’u önümüzdeki ay düzenlenecek olan ‘Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacak. Firmanın akıllı telefon birimi yöneticisi DJ Koh, dün CES’te yaptığı açıklamayla bu bilgiyi doğruladı. Koh kesin bir tarih belirtmemekle birlikte MWC fuarı 26 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında düzenleneceği için, tanıtımın bu tarih aralığında yapılması bekleniyor.

S9 ve tahminen S9 Plus’ın da olacağı yeni modeller, geçtiğimiz yıl Nisan ayında satışa çıkmadan önce Mart ayında New York’ta düzenlenen etkinlikle tanıtılan S8 ve S8 Plus’ın bir sonraki modelleri olacaklar. S8 ve büyük kardeşi mükemmel tasarımı ve parlak kamerasıyla övgü toplamıştı. Bu modeller Galaxy Note 7’de yaşanan 'patlayan batarya' felaketinin unutulmasını sağlayacak kadar iyiydiler.

Bu noktada Galaxy S9 ile ilgili çok fazla bir bilgiye sahip değiliz. Fakat, S8’den köklü anlamda değişiklik gösterecek bir tasarımın beklenmediğini söyleyebiliriz. Bugüne kadar sızan bazı görüntüler yeni modelin bir önceki modelle benzer görünüme sahip olacağına işaret etmekle birlikte arka yüzdeki parmak izi okuyucusunun kameranın altına taşınacağını gösteriyor. Bildiğiniz üzere okuyucu şu anda kameranın üzerinde yer aldığı için tek elle kullanımda okuyucuya ulaşmak zor olabiliyor.

Bununla birlikte sadece S9 ve S9 Plus olmayacak bu yılın hit modelleri. ZDNet’e konuşan Koh, firmanın 2018 yılı içerisinde bükülebilir bir telefon modelini de tanıtmayı planladığını söyledi. ‘Bükülebilir’ tabirinden kastın işlevsellik noktasında tam olarak ne anlam ifade ettiği bilinmiyor ama, ekranları kıvrımlı akıllı telefon modelleri yaklaşık 5 küsur yıldan bu yana Samsung’un takıntısı haline gelmiş durumda. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam