Ana sayfa Haber Samsung”un X500″ü yeni UHD TV”leri ve yeni Galaxy”ler tanıtıldı

Samsung”un X500″ü yeni UHD TV”leri ve yeni Galaxy”ler tanıtıldı

0

Samsung, Yves Behar imzalı SUHD TV’lerinin yeni ürününü, yeni nesil çamaşır makinelerini, buz dolaplarını, ocak sistemlerini ve bununla birlikte merakla beklenen NX 500’ü de tanıttı. Ofis işleriyle haşır neşir olanlara da müjde, Smart MultiXpress serisi, Android destekli olarak kurumlara sunulmak üzere tanıtıldı.

Samsung’un Antalya’da düzenlediği MENA Forum’da merakla beklenen ve “çıktı, çıkacak” haberleriyle meşgul eden teknolojileri tanıtıldı. Samsung’un sadece Türkiye görevlilerinin değil, dünya çapında da yetkili isimlerin foruma katılmasıyla, firmanın Türkiye yatırımlarına ne kadar dikkat ettiği de, açıkça belli.

İlk olarak, bir Yves Behar çizgisi olan, Curved TV’nin SUHD TV’sinden başlıyoruz. Yeni nesil nanokristal teknolojili ekran paneli, dengeli kontrast oranı ve SUHD’yi SUHD yapan re-mastering motoru JS9500 TV’de ortaya çıktı. JS9500 için geliştirilen nanokristal yarı iletkenler, pigmentlere dayalı renkler sunarak, gözün aşinalığını zedelemeden görüntüyü izleyiciye aktarıyor.  

Ek olarak Samsung, SUHD TV için aynı zamanda 20th  Century Fox ile ortak çalışma gerçekleştirerek Samsung kullanıcılarına özel filmler de JS9500 modelinin içerisinde. Tanıtılan JS9500, JS8500 modelleri, 48 – 88 inç büyüklükleri arasında yeni nesil SUHD TV yelpazesini kitleye sunuyor. Farklı modellerde ve farklı bütçelere yönelik modeller, kitlede esneklik hedefi içerisinde.

UHD TV’lere input olarak geliştirilen yeni Premium klasmanı ses sistemleri de Samsung’un yeni ürün ailesi içerisinde.

WAM7500 ve 6500, Samsung‘un patentli halka radyatör teknolojisiyle 360 derecelik bir ses deneyimi vaad ediyor. Bu sistem, ses hareketlerinin dikey ve yatay olarak denge oluşturuyor. Samsung’un henüz pazara sunduğu Curved Soundbar J8501 de tanıtıldı. 9.1 kanal çıkışlı, kablosuz bağlantı ve müziğin koordinatları konusunda olumlu materyalleriyle Samsung’un ses sistemi donanımı oluşturuldu, Curved tasarım, evlere yeni Samsung eğlence ve sinema anlayışını tamamladı.

 

Samsung mutfakta!

Samsung, beyaz eşya ürünlerini de tanıttı. Samsung-Samsung Club des Chefs‘le ortak bir çalışmayla profesyonel şef seviyeli beyaz eşya ürünleri, günlük kullanımlarla anneleri ve babaları da şef aşçı yapacak. 

Samsung Chef Collection 4 kapılı buzdolabı RF9900, akıllı buzdolabı olarak, her yiyeceği farklı ısılarda tutarak, farklı karakterlerdeki gıdaların tazeliğini korumayı amaçlıyor. 

Samsung’un yoğun evlere yönelik tasarladığı yeni elektrik süpürgeleri, ahşap döşemeler, halılar, ve fayanslarda oldukça etkili. Klasik makinelere oranla 60 katı daha yüksek güçte kir çeken POWERbot VR9000, yer sıkıntısı konusunda da manevra yeteneği ile başa çıkıyor.

Soğuk ve sıcak havalarda kullanılması, klimaların elektrik masraflarına katkısı bütçeleri sarsıyor. Samsung’un AR7500 klima enerji verimliliğiyle blrlikte patentli inverter teknolojisini sunuyor. Astım hastalarının ve bronşitli kişilerin başına problem açmamak için HEPAPro teknolojili filtreye sahip iki farklı 5 aşamalı filtreleme sistemleriyle çift güçlü fanlar, farklı katmanlarla havayı temizliyor. Bununla birlikte sıcak hava üflerken, klimaların sebep olduğu kuruluğun da üstesinden geliyor.

 

Samsung, NX500‘ü henüz tanıtmışken, aynı hızda Türkiye’de de tanıtıldı. NX500, 28 MP kamerası, Wi-Fi bağlanılabilirliği ve yeni perde sistemleriyle NX’in başarısını katlayacak gibi.

Samsung Galaxy A serisi, “ultra ince” olarak piyasaya yeni sürüldü. Galaxy A7, A5 ve A3 ile yenilenen Galaxy materyalleri ile birlikte yeni kamera donanımlarının yanısıra çeşitli multimedya yazılımları da A serisinde var.

Kurumsal pazara yönelik, çok işlevli 10 farklı model, Samsung yazıcılar forumda tanıtıldı. Android sistemlerle çalışabilen, 1 GHz çift çekirdekli CPU donanımı ve ayrıca birlikte çalışan Smart UX Center uygulamasıyla cihazların çıkış hızını yükselterek iş yükünü hafifletiyor.  Smart MultiXpress serisi olarak tanıtılan ticari yazıcılar, tarama, yazma gibi işlevleri yapabiliyor.

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here