Ana sayfa Haber Samsung”un “Curved” tutkusu

Samsung”un “Curved” tutkusu

0

Samsung, IFA 2014 fuarında geniş kavisli olarak tasarladığı TV modellerini ve kavisli ses sistemiyle, bu tasarım anlayışını sürdürmeye devam ediyor. Samsung’un 105″ Curved UHD TV ve Curved Soundbar bu ürün yelpazesinin lokomotifi niteliğinde. Sunulan TV modelleri arasında FHD, UHD ve LED teknolojisi seçeneklerine sahip; 48″ ile 105″ arası farklı boyutlarda 17 Curved TV Samsung’un kullanıcılara sunduğu ürün çeşitleri arasında. Buna ek olarak, Samsung’un henüz tanıttığı Curved Soundbar ses sistemi de “kavisli tasarım” yelpazesini genişletti.

21:9 formata sahip, sinematografik TV izleme deneyimi sağlayan ve 5120×2160 çözünürlüklere sahip Samsung UHD TV, Full HD teknolojisine oranla beş katı daha çözünürlük sağlıyor. Samsung’un yeni patentli teknolojisi Peak Illuminator, çok küçük parlaklık farklarını algılayarak en koyu ekranda dahi parlaklık aralığını genişleterek daha belirgin bir görüntü sağlıyor. 

 

Samsung, dünyaca ünlü dijital ortam sanatçısı Miguel Chevalier ile birlikte çalışarak kavisli tasarım anlayışını geliştirmiş. Bu kavisli tasarım sayesinde zaten yüksek çözünürlük sağlayan TV’ler, sağladığı açı sayesinde daha kaliteli görüntü sunuyor. 

Samsung‘un diğer tanıttığı kavisli ürün ise Samsung Curved Soundbar.

HW-H7500 kodu ile piyasaya sürülecek olan kavisli ses sistemi, 8.1 kanallı kablosuz ve güçlü “surround” ses özelliği ile birlikte tasarımı ile de dikkat çekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here