Ana sayfa Haber Samsung”un CES 2017 planları: Kavisli monitörler I/O”lar ve hublar

Samsung”un CES 2017 planları: Kavisli monitörler I/O”lar ve hublar

0

Samsung, CES 2017 fuarında yine kavisli görüntü sistemlerinin yanısıra ev teknolojileri için çevre aygıtlar (hub, I/O ve mobil uygulamalar) Quantum Dot teknolojili SUHD TV’ler, beyaz eşya teknolojilerini tanıtacak. Aslında bu yıl fiziksel ürünlerden çok yazılım ağırlıklı teknolojiler bekliyoruz zira geçtiğimiz yıl Samsung son yıllara yönelik üretilen prototip teknolojilerini duyurmuştu. 3 yıl önce satın alınan Smart Things çerçevesinde hazırlanmaya çalışılan IoT ürünleri, neredeyse çalışmaya hazırlar ve sürüm atlayabilecek seviyeye getirildiler. CES’te tanıtılacak olan çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın gibi ev aletleri, yazılım tabanıyla ‘olmuş’ halleriyle kamuoyuna tanıtılacak. 

Samsung’un geçtiğimiz yıl Windows 10 işletim sistemli tabletler, Windows 10 işletim sistemli dizüstüler tanıtıldığını gördük ancak bu yıl Samsung, Windows 10′lara yönelik olmasa bile dizüstülere yönelik yeni nesil kavisli UHD 4K monitör tanıtmayı planlıyor. 27″ ve 31.5″ varyasyonları bulunacak olan bu modellerin kavislerinin artış gösterdiğini görüyoruz. 1,800R derecesinde kavislik geliştirilmiş, 178 derecelik görüş açısı, yüzde 125 sRGB kaplaması, bu monitörlerin başlıca özelliklerinden. Samsung’a göre bu monitörlerin çözünürlükleri 2,560 x 1,440 WQHD formatlarında olacak.

Ayrıca, Samsung’un Galaxy S8 modellerinde olmasını beklediğimiz, kısmen firma tarafından onaylanan kişisel asistanın da tanıtımı yapılabilir. Buna bir yapay zeka teknolojisi diyebiliriz. Elbette bunu bir tanıtım-şov malzemesi haline getirmeleri için, Samsung tarafından geliştirilen akıllı bir robot ile tanıtmaları bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here