Ana sayfa Haber Samsung”un CES 2016 planları

Samsung”un CES 2016 planları

0

Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy s6 edge+ modelleriyle birlikte Galaxy S modelinin yeni versiyonlarını CES sonrası tanıtacak gibi. Ondan önce Samsung kendi Tizen sistemiyle geliştirilen Galaxy modellerini tanıtmak istiyor. CES 2016 fuarında bu Galaxy’lerinh tanıtılma ihtimali yüksek ve bu konuda bir çeşit strateji değişikliği de gözlemlendi. Samsung Galaxy akıllı telefonlarının genellikle orta ve  giriş seviyesinden modelleri tanıtılıyordu ancak bu fuar itibariyle Tizen ailesinden bir akıllı telefon yelpazesi oluşturulacak ve bu aile içerisinde minimum 3 farklı model, giriş, orta ve üst segment olarak ayrılacak kendi içerisinde. Ek olarak bu Galaxy’lerin daha önce tanıtılan modellerin dışında farklı bir Galaxy ailesi serisi de olacağı söyleniyor.

Gündeme bağlı kalarak, Samsung‘un, Galaxy S7 serisini CES itibariyle tanıtacağı söyleniyor fakat bize göre CES’te bir Galaxy S7 ihtimali oldukça düşük. 2016’nın ikinci çeyreğinde rakiplerin fazlasıyla mobil cihaz tanıtacağını düşünerek ve ek olarak Apple’ın da ikinci çeyrekte bir iPhone duyurma ihtimali yüksekken bu dönemden önce bir Galaxy S7 tanıtma ihtimali düşük.

Mobilden bahsediyorken, Samsung’un mobile destek verecek donanım teknolojileri de bu fuar içerisinde tanıtılabilir. özellikle kamera konusunda, hafıza birimi konusunda yeni adımlar atmak isteyen Samsung, mobil kamera lensleri, mobil hafıza birimlerini de standlarında yerini alabilir. 

Son olarak Samsung, Tizen’le geliştirilen Smart TV‘lerini de tanıtmaya hazırlanıyor. Smart TV’ler Tizen’in daha “olmuş” haliyle güçlenirken kavisli tasarım konusunda bazı yenilikler gözlemlenebilir. Buna ek olarak Samsung’un edge tasarımı kavisli TV’lere de yansıyabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here