Ana sayfa Foto Galeri Samsung”un CES 2015″teki Yves Behar”ı!

Samsung”un CES 2015″teki Yves Behar”ı!

0

Bir tasarım tutkunuysanız, tasarımla ilgili kitaplar, dergiler, içerikler vb şeyleri okumak artık sizin için psikopatlık haline geldiyse – benim gibi- Samsung’un Yves Behar ile ortak ürün üretmesi elbette sizlere de ortalık yerde taklalar attıracak bir gelişmedir.  öncelikle bu haberi bana ileten kaynağıma ayrıca teşekkür ederim, sabahın köründe 5’te Skype’tan uyandırsa da(!) Kendisi Türkçe bilmiyor fakat Google Translate var!

Konumuza dönelim, Samsung S9W adındaki yeni Curved modelini CES 2015’te tanıttı ve bu cihazın tasarımı Yves Behar’a ait. Aslında minimalizm yakışmış Samsung’a.

102″ olan Samsung S9W, Samsung’un tasarım anlayışının dışında tamamen minimalist olarak tasarlandı. Minimalizm’den nefret etsem de kesinlikle bir Curved TV’ye yakışır bir tasarım hareketi olmuş. 

 

“TV’nin ayakları da kavisli olabilirdi” gibi bir eleştiri getirirseniz, kesinlikle haklı bir eleştiriniz olacaktı. Fakat bu tasarım anlayışı zıtlıktan gelen ve Yves Behar’ın bir imzasıdır. Bununla birlikte minimalizm etkisinden tamamen çıkılmış olunurdu. Neden minimalist? Fark ettiyseniz, sehpa kısımında DVD, uydu alıcısı vb. konulacak yeri yok. İşte burada minimalizim’in “kendi kendime yeterim” vizyonu işin içerisine giriyor. “Sadeyim, güzelim, ek bir cihaz takmanıza gerek yok.”

 

Kocaman bir Curved TV, 102″ boyutlarında. üzerine küçük bir Samsung logosu. Bunun adı özgüven patlamasıdır!

 

 

Tasarımdaki hareketlere bakar mısınız?! Bir sayfanın hareketinden ilham alınmış tasarım hareketi, iki uçtan ortalara doğru bir içbükey hareket.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here