Ana sayfa Haber Samsung’un bükülebilir Galaxy X modeli buysa, çuvalladığının resmidir

Samsung’un bükülebilir Galaxy X modeli buysa, çuvalladığının resmidir

0

Apple”ın her yeni ürünü çıktığında “Apple artık bitti” laflarını duyarız sürekli. Ama ne hikmetse bu ürünler daha sonra çerez gibi satılmaya başlar ve Apple bir şekilde birkaç yıl daha ayakta durmayı başararak, oldu olacak denen bu çöküşün önüne geçer.

Gelin şimdi aynı senaryoyu bu sefer Samsung”a uyarlayalım. Eğer Samsung”un bükülebilir telefonu olacak olan Galay X”in görünümü, aşağıdaki gibiyse, Samsung’un bu üründe büyük hayal kırıklığına neden olabilir.

Yakın bir zamanda çıkan ZTE Axon M”nin aslında bükülebilir bir telefon olmadığını söyleyebiliriz. Daha çok, birlikte çalışmak zorunda olan ikiz telefonlar gibi.

Bu tasarım, bükülebilir cihazlardan beklediğimiz bir şey değil. Bu tip bir şeyi ne Samsung”dan, ne de Apple”dan bekliyoruz.  ZTE Axon M yıllardır bükülebilir telefon modeli olarak reklam ediliyor ve görüyoruz ki aynı tasarım, 2018 yılında Galaxy X”te de belirecek.

Şüphesiz Samsung, gerçek anlamda bükülebilir bir akıllı telefon yapabilme uzmanlığına sahip. Fakat bir an için bu görüntülerdeki gibi bir şey olmadığını farz edelim:

Let”s Go Digital”in bulduğu, Samsung”un bükülebilir akıllı telefonları için aldığı bir patente ait görüntüler bunlar. Bu tasarım, ZTE”nin tasarımından daha da kötü.

Axon M”nin iki telefonu bir araya gelerek, tablet benzeri bir cihaz haline geliyorlar. Samsung”un tasarımı ise daha da berbat. Cihaz açık haldeyken sanki biri iki telefonu yan yana koymuş gibi görünüyor. Her iki ekranı bir araya getiren çerçeve metalden yapılmış. Dolayısı ile ekranın bir parçası gibi görünmüyor.

Bu tip bir şey kesinlikle aradığımız bükülebilir akıllı telefon tasarımı değil. Bu nedenle eğer Galaxy X bu tip bir şey çıkarırsa, Samsung çuvallar. Hayatının şansını kaçıracağı için çuvallar. çünkü Apple”ın bile yapamadığı bir şeyi yapabilirse, gerçekten son derece çekici bir ürün ortaya koyar.

Bununla birlikte bükülebilir bir iPhone modeli üzerinde LG ile birlikte çalışmalar yürütüldüğünü biliyoruz. Fakat bu iPhone”un birkaç yıldan önce raflara inmesi söz konusu değil.

Samsung”a dönecek olursak; firmanın çok daha heyecan verici bükülebilir telefon tasarımları olduğunu da belirtmekte fayda var:

Umarız muhteşem Galaxy S ve Note telefonlar çıkarabilen firma, aynı başarıyı ilk bükülebilir telefon tasarımında da gösterebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here