Ana sayfa Haber Samsung”un Asya”da koltuğu sallanıyor: Çin”in kontrolü kaybedildi

Samsung”un Asya”da koltuğu sallanıyor: Çin”in kontrolü kaybedildi

0

Görsel: GSMArena

Dünyanın en büyük akıllı telefon markası olan Samsung, en büyük pazarlar olan çin ve Hindistan”da ciddi sıkıntılar yaşıyor. Samsung”un dördüncü çeyrekte çin”deki pazar payı sadece %0,8.

çin ve Hindistan”da sorun yaşayan Samsung; Xiaomi, Oppo, Vivo, Huawei ve daha onlarca markaya karşı rekabet edemiyor. Beş yıl önce çin”de %20″lik pazar payına sahip olan Samsung, 2017″nin son çeyreğinde %0,8″e geriledi ve toplamda sadece 9,8 milyon akıllı telefon satabildi. Strategy Analytics”ten gelen bu veriye göre firmanın satış rakamları ilk kez 10 milyon cihazın altına düştü.

Pazarın nabzını tutan uzmanlara göre 2018″in ilk çeyreğinde satışa çıkan Galaxy S9 ve S9+”a rağmen Samsung aynı başarısızlığı koruyacak. Bu başarısızlığın sebebi ise pazardaki uygun fiyatlı telefonlara talep olarak gösteriliyor. Samsung”un 800 dolardan başlayan pahalı ikilisi ise bu talebe tam olarak ters. Hindistan”da da Xiaomi”nin inanılmaz yükselişi sonunda beklenen oluyor ve Samsung, en çok akıllı telefon satan üretici koltuğunu Xiaomi”ye kaptırıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here