Ana sayfa Haber Samsung”un 2016 planları

Samsung”un 2016 planları

0

Piyasanın sürrealist akımcılarından Samsung, bugün İstanbul’da yeni nesil SUHD TV‘lerini basına tanıttı. Bununla beraber konuşmaların içerisinde çok ciddi, 2016 ve 2017 teknolojileriyle ilgili deşifreler de ortaya çıktı, öncelikle Tizen‘in ışığında Samsung‘un 2016 ve 2017 planlarına bakalım. IoT çalışmaları 2014 yılında daha somut bir şekilde karşımıza sunulmaya başlandı, artık IoT’un ne olup, ne olmadığı ile ilgili daha detaylıca fikirlerimiz var. Samsung’un IoT çerçevesinde hazırladığı 2016 ve 2017 planlarının baş rol oyuncusu şimdilik resmi bir şekilde açıklanmasa da, biz başrolün Samsung Gear akıllı saatlerde olacağını düşünüyoruz. 2015’in başlarında Samsung, akıllı saatleriyle ilgili detaylı bir rapor hazırlayarak “en iyisini yakalayana kadar” akıllı saat tanıtmayacaklarını belirtmişti. En iyiden kasıtları IoT’a entegre olabilmiş Tizen sistemleri, Tizen’in SUHD ve UHD TV’lerde tam anlamıyla çalışabilmesi ve bütün Samsung ulaşılabilir teknolojilerinin Gear akıllı saatlerin yönettiği bir rol üstlenilecek. 2015 sonları, 2016 başlarında Samsung’un “en iyisini” yakaladığını düşündüğü Gear akıllı saatler tanıtılacak, üstelik Gear akıllı saatlerin altyapısını oluşturacak olan Tizen sistemi açık kaynaklı olarak kullanıcılar tarafından geliştirilecek ve IoT platformunun ana kumandası haline gelecekler. SUHD ve UHD TV’lerin de IoT açısından 2016 ve 2017 yılları için fazlasıyla detaya gebe. Otomobilleri de kapsayacak bir IoT platformu içerisinde SUHD ve UHD TV’lerin, kumanda veya yönetim merkezinden öte bir analiz merkezi olacağını ön görüyoruz. IoT becerisi katılmış bir otomobilin, bütün servis, yakıt tüketimi vs. bilgilerinin Samsung TV‘lerde depolanmasından bahsediyoruz.

Samsung‘un belli ki 2016 ve 2017 planları içerisinde kavisli tasarımın ana akım teknoloji haline getirmesi de var. Kişisel olarak sürrealist tasarlanmış bir teknolojinin başarıya ulaşması oldukça zordur ancak bu tanıtılan teknolojilerin yakın zamanda altyapılarının kullanıcılar tarafından geliştirilmeleri merak uyandırılıp, kullanıma sevk edecektir.

Son olarak, Samsung‘un bütün ev aletleri, mobil cihazları, SUHD, UHD yelpazesi Gear’lar ile birlikte çalışarak tamamiyle iletişim içerisinde kalacaklar. Cihazların yönetimleri Gear saatlerle sağlanıp buz dolabındaki Kars Gravyeri peynirinin gramajı bile Tizen‘li Gear saatlerle kayıt altında tutulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here