Ana sayfa Haber Samsung”un 12GB DDR4 modülleri Galaxy Tab ve Sony Xperia tabletlerde kullanılacak

Samsung”un 12GB DDR4 modülleri Galaxy Tab ve Sony Xperia tabletlerde kullanılacak

0

Samsung, geçtiğimiz günlerde 12GB LPDDR4 modüllerini üretmeye başladığını duyurmuştu. Samsung Tomorrow‘daki habere göre bu RAM modelleri sadece Samsung’un kullanımına yönelik geliştirilmiyor, Samsung bu RAM’leri başka üreticilere de satmaya başlayacak. Hedeflerinde ise ilk olarak 10″üzerinde boyutlandırılan tablet modelleri var. İlk müşterilerden bir tanesinin de Sony olduğu bilgileri gelmeye başladı.. Sony‘nin 2016’da tanıtağı Xperia tablet modellerinden bazısı Samsung damgalı 12GB modüllere sahip olabilir.

Samsung’un yakında duyuracağı 17″lik dev tablet Samsung Galaxy View‘da bu teknoloji ilk olarak görünecek. Galaxy View ile ilgili bir gelişme henüz yok ancak MWC konferansında tanıtılacak gibi görünüyor.

Diğer taraftan, bu teknolojinin yakın zaman içerisinde akıllı telefonlar üzerinde kullanılması beklenmiyor. Daha çok Windows 10 platformlarından piyasaya çıkarılacak olan tabletler ve 2’si 1 arada PC’lerde kullanılacak ve aynı zamanda Google’ın öğrencilere yönelik geliştirmekte olduğu Chromebook‘lar da bu teknolojiye sahip olacaklar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here