Ana sayfa Haber Samsung TV Modellerinde Google Asistan Kullanılcak

Samsung TV Modellerinde Google Asistan Kullanılcak

1

 

Yalnızca akıllı telefonlarda değil, TV modellerinde de kendisini göstermeyi başarıyor. Mevcut Samsung TV’leri, şirketin kendi Bixby ses asistanını kullanabilmekle sınırlı ve bu da rekabette önemli ölçüde geride kalmaya neden oluyor.

Şirket; cep telefonu, akıllı ev aletleri ve televizyonlar da dahil olmak üzere Samsung’un yaptığı her şeyde kendi Bixby asistanını kurarak Google ve Amazon’un Alexa formatıyla rekabet etmeye çalışıyor.

Google Asistan Samsung TV’lerde Neleri Değiştirecek ?

Google Asistan desteğiyle birlikte; Samsung’un 2019 TV’lerinin seslerini, bulundukları odaya bağlı olarak otomatik olarak uyarlamaları bekleniyor. Böylece herhangi bir müdahalede bulunmadan televizyonunuzun ses ayarlarını dengelemiş olacaksınız.


Apple’ın HomePod ve Sonos’un hoparlörleri zaten benzer bir şey yapabiliyorlar. Bir dizi test sesini çaldılar ve belirli bir odayla nasıl tepki verdiklerini ölçtüler. HomePod, bir cevabı ölçmek için hoparlörün içindeki mikrofonlara güveniyor.

Sonos ise sesini ayarlamak için akıllı telefonunuzdaki mikrofonları kullanır.
Şirketin 2019 TV dizisini; Ocak ayında büyük CES 2019 teknoloji fuarında duyurması bekleniyor. Özellikle de kullanılacak olan akıllı TV sistemi son derece büyük bir merak konusu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here