Ana sayfa Haber Samsung Türkiye”deki yeni inovasyonları için Ar-Ge merkezini açtı

Samsung Türkiye”deki yeni inovasyonları için Ar-Ge merkezini açtı

0

 

Samsung 17 ülkedeki 36 araştırma ve geliştirme, bilimci yetiştirme merkezlerine ek olarak Türkiye’de de bir Ar-Ge merkezi açtı. Sağlık, eğitim, yazılım teknolojileri üretilecek ve 4G teknolojileri bu ortamda geliştirilecek. çalışmalar doğrultusunda, yılda ortalama ile 4 ila 5 projenin hayata geçirilmesi bekleniyor.Teknopark‘ın Pendik’teki merkezinde hayat bulan Ar-Ge merkezinin açılışında Samsung‘un Türkiye Başkanı Yoonie Joung’un katılımıyla birlikte Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Sn. Yunsoo Cho, Dr. Tayfun Acarer ve Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir katıldı. Semper Tech’in kurucusu Şahin Albayrak ve Teknopark İstanbul Genel Müdürü Dr. İsmail Arı da katıldı.

Yoonie Joung, açılışta yaptığı konuşmada Türkiye’deki 4G çalışmalarına değindi. Türkiye’de 4G çalışmalarının hızlandığı bugünlerde, bu teknolojideki bütün kürsel bilgi birikimimizi, yerel bilgi ve geri bildirimlerle besleyerek büyütmeyi hedefliyoruz dedi. Joung, ek olarak çalışmalarımızda çoğunlukla eğitim ve sağlık konularına odaklanacaklarını ve her yıl daha da gelişecek Ar-Ge takımımızda, eğitimi ve yetenekleri ile parlak mühendisleri istihdam edeceğiz diyerek devamını getirdi.

TC Bilim, Sanayi, ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu ise Ar-Ge merkezinde, bu tür teknolojik laboratuvarlara destek vereceklerini, buna katkıda bulunan bütün girişimcileri de destekliyoruz dedi. 

Samsung, firmanın belirttiği kadarıyla 71 bin kişilik araştırma ekibi ve mühendis ekibiyle dünya çapında 17 ülke ve 36 Ar-Ge merkezinde yeni çalışmalar yaratma ve standartlar oluşturmaya yönelik stratejik teknolojiler konusunda çalışmalarını yürütüyor. Firmanın 2013 yılında gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları toplam 14.6 milyar dolar değerinde olduğu söyleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here