Ana sayfa Haber Samsung Tizen sistemli yeni akıllı telefonlar saatler ve televizyonlar geliyor

Samsung Tizen sistemli yeni akıllı telefonlar saatler ve televizyonlar geliyor

0

Samsung, görünüşe göre Tizen’i farklı bir yola saptırdı. Samsung, teknolojileri için ortak bir platform geliştiriyor, tüm Samsung cihazlarını tek çatı altında toparlamak adına tek sistem içerisinde çalıştıracak bir sistem geliştiriyor ve sistemin adı da Tizen. Tizen bundan sonra Samsung TV‘lere, Samsung akıllı telefonlara, akıllı saatlere ve buzdolaplarına güç verecek. Bu Tizen düşkünlüğünün nedeni firmanın Google’a karşı bir yaptırımı değil, Samsung cihazlar arasında iletişimi güçlendirmek ve bu cihazları tek platform içerisinde yönetebilmek gibi görünüyor.

2014 yılında firmanın Tizen planları şekillendi ve ortaya Tizen sistemli akıllı saatler çıktı. Bu akıllı saatler, Android for Tizen olarak adlandırıldı ve ardından Z serisinden Tizen Samsung Galaxy’ler üretime sokuldu.

CES 2015’te de firma, Tizen’li Samsung akıllı TV’ler geliştirdiğini ve bu Tizen’in Samsung’un resmi dili olduğunu belirtmişti. Tizen’li akıllı TV’ler yaygınlaşabilmiş değil ancak sırada Tizen sistemli buzdolapları var. 

Firma 2015 senesi boyunca “en iyisini yapana kadar” akıllı saat üretimini durdurmuş, buna rağmen bu yıl içerisinde farklı Samsung akıllı saat haberleri geliyor. 2015 yılının sonbahar dönemi itibariyle firmadan yeni Samsung Tizen’li buzdolapları ve akıllı saatler bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here