Ana sayfa Haber Samsung”tan yeni SLR makine

Samsung”tan yeni SLR makine

0

Samsung Electronics, yeni SLR fotoğraf makinesi NX1‘i piyasaya “üstün görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı” iddiasıyla piyasaya sürdü. Sınıfının en iyisi 15 FPS kesintisiz AF çekim özelliği, 205 Faz algılama noktalı ve AF System III otomatik netleme sistemi ve 28 megapiksel APS-C BSI CMOS sensör’ü ile NX1’in işlevli performansı fotoğraf tutkunlarına sunuluyor. 

Samsung‘un yeni 205 Faz algılama noktalı NX1 Auto Focus System III odaklama özelliği, yarı-profesyonel fotoğrafçılıkta yeni bir boyut kazandırıyor. Perde hızı sayesinde haraketli sahneleri kesintisiz olarak izlemelerini ve çekmelerine olanak sağlıyor.

 

Geniş Faz algılama özelliği aynı zamanda NX1’in objelerin kör noktada kalsa dahi, bütün objeleri içgüdüsel olarak takip edebilmesi anlamına geliyor. Fotoğrafçılar, enstanteneleri tekrara gerek kalmadan en hızlı ve en kısa zamanları bile yakalayabiliyorlar. Bu teknoloji ayrıca video çekimi için de ideal bir özellik. NX1’in haraketli sahneleri yakalamasındaki becerisi, görüntüyü otomatik olarak vizördeki üçgen komposizyona alan Samsung Auto Shot (SAS) özelliği de fotoğraf makinesini ilerici kılan diğer özelliklerden bir tanesi.

Hızlı enstantene süresi ve hızlı sürücüsü olan fotoğraf makinelerinin ihtiyacı olan yüksek gün ışığı ihtiyacını da aza indiren NX1, loş ışıkta dahi olumlu fotoğraf sonuçları veriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here