Ana sayfa Sektörden Samsung’tan İstanbul’da Kapalıçarşı modeli yeni Deneyim Mağazası

Samsung’tan İstanbul’da Kapalıçarşı modeli yeni Deneyim Mağazası

0

samsung-deneyim-magazasi-istanbul

Dev şirketlerde görev alan isim Simon Orchover, İstanbul”daki deneyim mağazasını tasarlarken Kapalıçarşı“dan ilham aldığını söyledi. Samsung Electronics Perakende Deneyim Grubu Başkan Yardımcısı Orchover, İstanbul”da açılacak olan mağazanın dünyada açacakları diğer deneyim mağazalarına referans olacağını ifade etti.

Samsung Deneyim Mağazası, Samsung”un modellendirdiği yeni bir mağazacılık yaklaşımı ile tasarlanıyor. Daha önce Brüksel ve Zagreb”de hizmete açılan mağaza şimdi İstanbullularla buluşuyor. Deneyim, satış ve satış sonrası hizmetinin bir arada sunulacağı Deneyim Mağazası”nın İstanbul ayağı referans olarak değerlendirilecek.

Samsung”un dünyada açtığı en büyük mağaza olma özelliği 500 metrekare büyüklüğü ile İstanbul Deneyim Mağazası”nda olacak. Mağazanın tasarımı daha önce de GAP ve Apple gibi dünya devleri ile çalışan Simon Orchover”a ait. Orchover, Türkiye”nin kendileri için büyük önem taşıdığını ifade ederken, 6 aylık çalışmayla tamamlanan mağaza tasarımında kendisini oldukça etkileyen Kapalıçarşı”dan esinlendiğini belirtti.

 

samsung-deneyim-magazasi-istanbul

“Kapalıçarşı”nın Havasını kokladım”

Kapalıçarşı”ya giderek yerinde incelemelerde bulunduğunu söyleyen Orchover, “Yeni konseptimizdeki mağazadan geçen yıl 2 tane açtık. Bu yılın ilk mağazasını İstanbul”da açıyoruz. İstanbul”daki mağaza dünyanın en büyük mağazası olacak ve diğer ikisine göre çok geliştirdik. Bu kararı  tesadüfen almadık. Türkiye bizim için çok önemli. 600 yıldan fazla tarihi olan dünyanın en eski alışveriş merkezi İstanbul”da. Oraya gittim, havayı kokladım ve buradan nasıl ilham alırım diye baktım. Sonuçta yapabileceğimiz en iyi mağazayı tasarladık” dedi.

Orchover, ofislerinin bulunduğu 60 ülkede de Deneyim Mağazası açacaklarını, İstanbul”da açacakları mağazanın ise yeni mağazalarına örnek olacağını söyledi. Türkiye”de yeni mağazalar açacaklarını belirten Orchover, “Günümüzde teknolojik cihazlar birlikte çalıştıklarında, tek başlarına ürettiklerinin çok ötesinde bir değer yaratıyor. Deneyim Mağazası, Samsung mobil teknolojilerinin birlikteliğinden doğan sinerjiyi en kapsamlı biçimde deneyimleyebileceğiniz bir ortam yaratma amacıyla tasarlandı.” ifadelerini kullandı.

 

samsung-deneyim-magazasi-istanbul

36 aya varan taksitlerde faiz yok!

SAMSUNG Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, İstanbul”daki Deneyim Mağazası ve Samsung”un Türkiye ilgili planları için, “İstanbul”un diğer bölgelerinde ve Türkiye”nin diğer şehirlerinde de mağazalar açmayı planlıyoruz. Türkiye”nin geleceğine güveniyoruz” dedi.

Samsung Electronics Türkiye Mobil ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen Deneyim Mağazası”nın vereceği hizmetlerle ilgili, “Mağazada tüketiciler için önemli hamleler yapıyoruz. Herhangi bir marka ürününü getiren müşteriden, o ürünü çok yüksek bedelle alıp yerine Samsung ürün vereceğiz. Bu mağazada uzunca bir süre yaklaşık 36 aya kadar varan taksitlerdeki faizi sıfırladık. Bu mağazada özellikle S8 ile ücretsiz, diğer ürünlerimizle ücretli vereceğimiz sigorta hizmetini hayata geçiriyoruz. Hırsızlık dahil  tüm sıkıntılar sigorta kapsamındaki teminat koşulları dahilinde hızlı bir şekilde karşılanmış olacak.” açıklamasında bulundu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here