Ana sayfa Haber Samsung”tan iki yeni ekonomik telefon modeli: A8 ve A8 Plus

Samsung”tan iki yeni ekonomik telefon modeli: A8 ve A8 Plus

0

Samsung bugün yeni ve ekonomik akıllı telefon modelini açıkladı. Galaxy A8 ve Galaxy A8+ adlı cihazlar, Galaxy S8″in gözde özelliklerini taşıyan, bütçe dostu modeller olarak ön plana çıkıyorlar.

Infinity Display (bütünsel ekran) özelliğine sahip olmakla birlikte, bütçeyi zorlamayacak model arayışı içerisinde olanlar, Samsung”un yeni modellerini Ocak ayı başından itibaren dünya çapında satın alabilecekler. Fakat Galaxy A8 ile ilgili en önemli şey, Samsung”un yeni çıkaracağı amiral gemisi modeli Galaxy S9 ile ilgili.

Aşağıdaki resimde Galaxy A8″in teknik özellikleri ve özellik infografiği yer alıyor. Parmak izi tarayıcısına bakın:

Evet, gördüğünüz üzere parmak izi tarayıcısı tekil kameranın hemen altında yer alıyor. Bu haliyle daha ulaşılabilir olacağı şüphesiz. Diğer yandan flash ise kamera modülünün hemen sağına yerleştirilmiş.

Görünen o ki Samsung aldığı derse uygun şekilde hareket ediyor. Zira Galaxy S8 ve Note 8 modellerinde parmak izi tarayıcısının konumlandırılma biçimi, kullanıcılar tarafından yoğun eleştiri almıştı.

Benzer kamera ve parmak izi tasarımının 2018 yılında çıkacak olan S9 ve Note 9 modellerinde de yer alması bekleniyor. Kaldı ki bugüne kadarki sızıntılar da bu yöndeydi. öyle ki sızdırılan 3 boyutlu CAD şemalarında da arka yüz tasarımı aynen bu şekildeydi.

Galaxy A8″in ilginç bir başka özelliği daha var: kullanıcılara daha iyi selfi çekimi imkanı sağlayacağı düşünülen çift kamera yer alıyor ön yüzde. Bu kameralar, Galaxy Note 8″deki arka yüz çiftli-çekim gibi tüm kamera efektlerine sahipler. Galaxy S9″un da ön yüzünde çift kamera olup olmayacağını göreceğiz. Söylentilere göre sadece Plus modelinde yer alacak çift kamera, ama arka tarafta.

Galaxy A8 modelleriyle ilgili fiyatlandırma henüz belli değil fakat Samsung”un gelecek haftalarda bu konuda açıklama yapacak olması ihtimali yüksek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here