Ana sayfa Haber Samsung”tan iki Android 5.1 sistemli model Galaxy J5 ve J7

Samsung”tan iki Android 5.1 sistemli model Galaxy J5 ve J7

0

Samsung, fotoğrafçılığa yönelik iki farklı Galaxy modelini bugün çin pazarı için duyurdu, yakın zamanda da avrupa marketine yayılacak. Galaxy J7 ve J5 olarak adlandırılan yeni model aslında geçtiğimiz yıl yaz döneminde duyum olarak yayılmıştı, üstelik kullanıcılara sunulacak olan yeni nesil Tizen sisteminin bir parçası olacaktı. Bu gece resmiyete kavuşan Galaxy J5 ve J7 modelleri Tizen‘den değil, yayılmakta olan Android 5.1‘den gücünü alıyor.

Fotoğrafçılığa yönelik bir model olduğunu söyledik, farklı ise ön kameraya yerleştirilen LED flaş sistemi. 5mp kameranın yanısıra LED flaşıyla kamera donanımına özellik katıyor ve 13mp ön kamera da diğer fotoğraf özelliği. Derinlik seviyesi ise f/1.9 oranına sahip.

Samsung Galaxy J5 modelinin ekran kapasitesi 5″ büyüklüğünde ve 720p çözünürlükte. 1.2 GHz 4 çekirdekli Snapdragon 410 işlemci, 16 GB yerel hafıza ve 1.5 GM RAM’i ile 2600mAh batarya ile kendini tamamlıyor.

Diğer model olan Galaxy J7 modeli, ekran çözünürlüğü itibariyle aynı orana sahip, ekran boyutu olarak 5.5″ söz ediliyor, Snapdragon 615 işlemci sistemi ve 3000mAh bataryası var.

Bu kış ayları itibariyle genel olarak satışlara başlanacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here