Ana sayfa Donanım Samsung”tan güneş enerjisiyle çalışan ilk netbook

Samsung”tan güneş enerjisiyle çalışan ilk netbook

0

Samsung, dünyanın güneş enerjisiyle çalışan ilk 10 inç ekranlı netbook PC modeli NC215S”i pazara sundu

Hafif cihaz yalnızca güçlü performans ve kolay taşınabilirlik sunmakla kalmıyor, aynı zamanda hem çevreye duyarlı, hem de ekonomik özellikleri ile dikkat çekiyor.
Samsung NC215S
İki saat süresince güneş ışığı altında kalmak Netbook”a bir saate kadar enerji sağlıyor. Netbook”taki Samsung”un SuperBright yansımayı önleyici ekranı sayesinde kullanıcılar, güneş ışığı altındayken dahi ekranda rahatça çalışabiliyor. Toplam 14.5 saat pil ömrü ve güçlü Intel® Atom™ işlemci ile Samsung NC215S sınırsız taşınabilirlik sunuyor.

Samsung Electronics Türkiye BT ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep yeni Netbook modeli ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; “Samsung çevreye duyarlı ürünlerde yenilikçi özelliklere yer vermeye büyük önem veriyor. Bu bağlamda da şirket olarak dünyanın güneş enerjisi ile çalışan ilk 10″” ekranlı Netbook PC modelini pazara sunmaktan dolayı mutluyuz. NC215S, Samsung”un süregelen yenilikçiliğini; üstün performans, kolay taşınabilirlik ve müşteri memnuniyetine verdiği değeri, açıkça ortaya koyuyor.” dedi.

 

 

Samsung NC215S

Performansta da iddialı
Hızlı başlatma özelliği Fast Start, netbookun düğmesine basıldıktan veya ekran kaldırıldıktan yalnızca birkaç saniye sonra açılmasını sağlıyor.
 

Netbook”un güneş enerjisiyle şarj olabilen piline, küçük boyutlu olmasına ve çevreye duyarlı özelliklere sahip olmasına karşın, performanstan kesinlikle ödün verilmemiş. NC215S”te Intel Atom N570 çift çekirdekli işlemcinin yanısıra, Intel GMA grafik işlemci yer alıyor.
 

Beklet-ve Şarj Et USB portu, akıllı cep telefonları ve MP3 oynatıcılar gibi taşınabilir cihazları, Netbook bekleme modundayken ya da kapalıyken dahi şarj edebiliyor. Eğer pil bitmişse bile NC215S güneş enerjisi ile şarj olurken bu tür cihazları şarj etmeye devam edebiliyor.
 

Samsung NC215S’in Ağustos ayında Türkiye”de satışa sunulacağı belirtiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here