Ana sayfa Donanım Samsung’tan Dünyanın En İnce LED Televizyonu

Samsung’tan Dünyanın En İnce LED Televizyonu

0

Samsung’un yeni televizyon serisi büyülüyor

Dünyanın ilk 3D televizyonu ile teknolojide yeni bir boyut açan Samsung, şimdi de dünyanın en ince Full HD 3D LED televizyonunu görücüye çıkarıyor. Yeni Full HD 3D LED 9000 serisi, mükemmel tasarım ve ileri teknolojinin buluştuğu nokta olmakla kalmıyor, tüketiciye birinci sınıf görsel ziyafet de sunuyor.
Sadece 7.98 mm inceliğinde ve gömme ses sistemi özelliklerine sahip Samsung Full HD 3D LED 9000 serisi, mükemmel görüntü kalitesi ile bugüne kadar üretilen en ince ve etkileyici Full HD 3D LED TV serisi olma özelliğini taşıyor. Samsung, LED 9000 serisi ile bir ilke daha imza atıyor ve dünyanın ilk dokunmatik ekran uzaktan kumandasını sunuyor. “Touch Control” adı verilen ve 9000 serisi ile birlikte sunulan bu uzaktan kumanda, kullanıcılarına evlerinin her köşesinden izledikleri programı kumandalarından da izleyebilme ayrıcalığını sunuyor.

 

 

Samsun Tüketici Elektroniği Direktörü Lemi Paksoy, yeni televizyon serileri ile ilgili olarak, “Samsung Full HD 3D LED 9000 serimiz, televizyonda yeni bir çağ başlatıyor. 3D ile başladığımız teknoloji serüvenimizde sınır tanımıyoruz ve teknolojinin yanı sıra tasarımda da sınırları zorluyoruz. İlham verici tasarımı ile günlük hayatın mükemmel bir sembolü olarak gördüğümüz 3D LED 9000 serisi, maksimum performansı ve büyüleyici güzelliği ile tüm görsel ve duygusal beklentileri buluşturuyor” dedi.  
Leke tutmayan Samsung LED 9000 serisinin tasarımı, tüm ince detayları ön plana çıkaracak şekilde düşünüldü. Tüketiciyi ekranın sınırlarından kurtarıp yeni bir boyuta taşıyan dünyanın en ince Full HD 3D LED televizyonu Samsung LED 9000 serisi; yenilikçi tasarımı, dar kenarları, gümüş çerçevesi, 7.98 mm inceliği, leke tutmayan ön ve arka paneli ile televizyon seyretme keyfini farklı bir platforma çıkartıyor. Samsung LED 9000 serisi aynı zamanda yüksek çözünürlüklü medya ara birimi sayesinde tüm 3D filmleri seyretmenizi mümkün kılarken 2 boyutlu görüntüleri de diğer Samsung 3D televizyonlarda olduğu gibi üçüncü boyuta dönüştürüyor.

 

 

  Dokunmatik ekran uzaktan kumandanızdan film izleyin

Samsung LED 9000 serisi ile birlikte sunulan dokunmatik ekran uzaktan kumanda, 3 inç ekran ve renk ayar seçeneklerine sahip. Bu kumandada izlediğiniz kanalın canlı akışını ve televizyonda DVD”den izlediğiniz yayını eş zamanlı takip edebilmek mümkün. Görüntüsü, navigasyon içeriği ve hızıyla akıllı telefonlara benzeyen bu dokunmatik ekran kumandanın bir de kulaklığı bulunuyor.

Sevdiğiniz bir diziyi kumanda üzerinde seyrederken, geniş ekran HD televizyonunuzda Blu-ray film seyredebiliyorsunuz. Entegre Wi-Fi ve kızılötesi teknolojisi sayesinde televizyonunuzu ekran üzerindeki tuşlar ve Q klavye ile kontrol edebiliyorsunuz. Uzaktan kumanda, kullanıcıların yayınlanan içerikleri doğrudan üzerindeki ekrandan izlemelerine olanak tanıyor.
 

üst sınıf performans ve entegre 3D işlemci

Yeni Samsung 3D LED 900 serisi, yerleşik eternet bağlantısı ve kablosuz bağlantı özellikleri ile yeni sürüm Internet TV özelliği, EneryStar 4.0 ve Samsung Apps uygulamaları sunuyor. LED 9000 serisinin tümünde, tam ve yarı HD çözünürlük formatlarının yanısıra Blu-Ray Disk standartı gibi bir çok 3D standardına uyumlu olacak şekilde tasarlanmış olan Samsung”un kendi geliştirdiği entegre 3D işlemci ve verici yer alıyor. Ayrıca Samsung”un 3D sistemi, daha inandırıcı ve sarmal bir televizyon deneyimi sunmak için tüm renk yelpazesini kullanan görüntüler sunuyor. Samsung, bu yeni LED TV serisinin yanısıra 3D Blu-ray oynatıcısı ile de tüketicilere evlerinde 3D sinema, TV ve oyun keyfini yaşamaları için komple bir çözüm sunuyor. 3D işlemcisinin içinde bulunan otomatik-dönüştürme teknolojisi ile sektörde bir ilk yaratan Samsung, 2D içerikleri eş zamanlı olarak 3D”ye dönüştürme özelliği taşıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here