Ana sayfa Donanım Samsung’tan 4K tablet bombası

Samsung’tan 4K tablet bombası

0

4K tabletlerin yavaştan yaygınlaşmaya başlıyor. Ortaya çıkan 12 inç’lik bir Samsung modeli ise kapının açıldığının ilk göstergesi olarak gözüküyor. Roland Garros’ta Fransa Açık Tenis Turnuvası’nın LTE yayın tanıtımı sırasında kullanılan tablet, tasarımıyla ve fiziksel düğmeleriyle Samsung’a ait olduğunu gösterdi.

 

 

Samsung

 

 

 

Tanıtımda gösterilen video 1280x720p yani yarı HD olsa da, videonun üzerinde açılan pencereler, ekranın ne kadar keskin olduğunu gözler önüne serdi. Tabletin teknik özellikleri açıklanmasa da Techradar, cihazın içerisinde bir Snapdragon 801 yonga seti olabileceğini iddia etti.

 

Tabletin tamamlanmış modelinin Snapdragon 801 yerine gelişmiş 4K özellikleri ve HEVC video desteği sunan Snapdragon 805 yonga seti ile gelmesi bekleniyor. Samsung ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Raj Talluri, Paris’teki bir Qualcommm etkinliğinde, 4K tabletlerin 2014 bitmeden piyasada olacağının haberini verdi.

 

 

Samsung

 

 

 

Samsung‘un 2014’te 4K çözünürlüklü bir tablet tanıtıp tanıtmayacağını bilmiyoruz. Tek bildiğimiz, firmanın 12 Haziran’da özel bir tablet etkinliği düzenleyeceği. Etkinlik sonrası özellikler tamamen belli olacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here