Ana sayfa Haber Samsung Tablet Konusunda Şaşırtacak

Samsung Tablet Konusunda Şaşırtacak

0

Son dönemlerde belki de en çok karşılaştığımız teknoloji haberlerinden bir tanesi de; artık tüm cihazların katlanabilir olmaya doğru yöneldiğidir. Lenovo firmasının laptop üretiminde artık katlanabilir cihazlar yapmasının hemen ardından diğer büyük kuruluşlarda bu yönde adımlar atmaya başladı.

Lenovo Yoga serisinin bu konuda mihenk taşı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak katlanabilir ekran konusunda henüz patent aşaması geçilemedi.

Samsung Katlanabilir Ekran Konusunda Başarı Yakalayabilecek Mi ?

Samsung telefonlarda çerçevesiz ekranlarla birlikte, bu kuruluşun devrim yaratacak işler ortaya çıkaracağı tahmin ediliyordu. Samsung asıl sürprizi katlanabilen ekranlarda yapacak. Katlanabilen bu tarz ekranlarda sona gelinmek üzere. Samsung patentlerinden sızan bilgilere göre ekranın hem üst tarafı hem de alt tarafı katlanabilme özelliğine sahip.

 

 

 

Genellikle bu tarz katlanabilir ekran projelerinde; kullanıcı arayüzüne ait görüntülerin nereye aktarılacağı en büyük problemlerden bir tanesiydi. Bu görüntülerin; yeni katlanabilir ekranlarla birlikte, katlanabilen tarafa geçmesi de sorunu büyük ölçüde bitirecek.

Katlanabilen tabletlerin her iki tarafında, alüminyum alaşımdan oluşan çerçevelerin bulunması ise görüntüyü biraz bozacak gibi duruyor. Mevcut tüm teknoloji firmaları bu patent üzerinden akıllı tablet üretimine başlayacak. Bu konuda rekabetin Lenovo ve Samsung arasında olacağı tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here