Ana sayfa Haber Samsung”ta teknolojik devrim

Samsung”ta teknolojik devrim

0

Samsung, çift objektifli ve gelişmiş teknolojik parametreler sergileyen yeni bir fotoğraf makinesi için patent başvurusunda bulundu. Bu yeni patent, fotoğraf makinelerinde gündemi tamamen değiştirebilecek yeniliklerin habercisi olabilir

Samsung, büyük sensör dijital SLR fotoğraf makinesi yetenekleri sergileyecek olan küçük sensörlü, çift objektifli yeni bir fotoğraf makinesi için patent başvurusunda bulundu. Patentle ilgili olarak fotoğrafi uzmanları; Samsung Processing bilgi tabanlı uygulamalarıyla lensler tarafından yakalanan görüntüleri karşılaştırarak, derinlemesine bilgi ayıklamaları sağlayacak olan yeni bir teknolojinin ortaya çıkabileceği ve fotoğraf kalitelerinde yeni çığırların açılabileceği konularında çeşitli yorumlarda bulunuyorlar. Alan derinliğinde ciddi revizyon sağlayacak olan bir teknolojik yapının söz konusu olduğu yeni patent sonucunda ortaya çıkacak olan dijital SLR-like fotoğraf makinesi merakla bekleniyor.
Bu yeni teknoloji piyasaya sunulursa kameralı cep telefonları ve küçük sensörlü kompakt fotoğraf makinelerinin fotoğraf sonuçları, büyük sensörlü dijital SLR fotoğraf makinelerinin gelişmiş düzeyine oldukça yaklaşabilir. Yeni patentten yola çıkıldığında Dijital SLR”lerdeki sığ alan derinliğinin yakalanabilmesi, küçük sensörlü makineler içinde mümkün olabilir gibi görünüyor. Bu durum aynı zamanda büyük sensörlü fotoğraf makinelerinin teknolojik açıdan sınıf atlamaya çok yaklaştığının göstergesi olabilir. örneğin; yakın zamanda küçük bir Amerikan fotoğraf makinesi işlemcileri üreticisinin tanıtımını gerçekleştirdiği odak noktasını fotoğraf çekiminden sonra belirleyebilme teknolojisini başlatan devrim niteliğindeki teknolojik adım, dijital SLR”ler için geliştirilen yeni teknolojilerin yeni boyutu için bir gösterge olabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here