Ana sayfa Donanım Samsung ST1000

Samsung ST1000

0

Her zaman, her yerde eğlenceyi paylaşın

Samsung ST1000
Dijital pazardaki üretici bakış açısını yansıtan megapiksel savaşları artık önemini yitirdi ve kullanıcı bakış açısı değer kazandı. Artık geniş ekranlar, bağlanabilirlik ve kolay kullanımı sağlayan özellikler ön planda. Fotoğraflarınızı kolayca çekip paylaşıp ardından saklayabileceğiniz en güvenilir ortamı sunan özellikler, fotoğraf makinesi satın alma kararını etkileyen en önemli faktör olacak gibi gözüküyor. Samsung da bu gidişata yaraşır yeni Columbus serisi ile fotoğrafseverleri heyecanlandırdı. ST550, ST500 ve ST1000″den oluşan Columbus serisi birbirinden yetenekli. önümüzdeki sayılarımızda detaylı olarak inceleyeceğimiz ST550 ve ST500″ün öne çıkan en belirgin özellikleri kompakt makinelerde yeni bir devir açacağını şimdiden hissettiren çift LCD özelliği. Bu özelliğe ST500 ve 550 kameraları incelerken detaylı olarak değineceğiz.

Bu sayımızda incelediğimiz ST1000 ise dijital görüntüler için dahili coğrafi etiketleme (geo-tagging) özelliği, Bluetooth 2.0 ve Wi-Fi bağlantı özellikleri ile öne çıkıyor. Ama dilerseniz söze dış görünümden başlayalım.

ST1000, ince, zarif ve kompakt bir tasarıma sahip. Tamamen dokunmatik olan ekranı sayesinde arka yüzünü kaplayan LCD ekranı dışında bir düğmesi bulunmuyor. Elbette makinenin üst kısmında açma-kapama ve zoom düğmesi ile deklanşör makinenin olmazsa olmaz düğmeleri ve ST1000″de bu düğmeler mevcut. Bunlara ek olarak kablosuz bağlantı için kullanılacak olan sensör de makinenin üst tarafında bulunuyor. Gümüş/kırmızı, siyah/siyah, kırmızı/siyah, siyah/altın sarısı ve mavi/gri renk kombinasyonu seçenekleri bulunan ST1000, profesyonel özelliklerini şık görünümü ile tamamlayan bir kompakt.
 

 

 

Kameranın teknik özelliklerine gelince; 12.2 megapiksel çözünürlüklü Samsung ST1000 dijital fotoğraf makinesi, 35mm 5x optik zooma sahip. Fotoğrafseverler, ST1000″in dokunmatik ekranındaki kullanıcı arayüzü aracılığı ile kameranın yenilikçi ve sezgisel yapıdaki Smart Touch Auto Focus otomatik netleme sistemini kullanabiliyorlar. Bu sistem sayesinde dokunmatik ekran üzerine dokunarak hangi noktaya odaklama yapılmasını istediklerini işaretleyebiliyorlar.

Dahili GPS özelliği sayesinde, ST 1000″in LCD ekranında o an bulunan şehir ve bölgenin adını gösteriyor; bu da kullanıcılara fotoğraf çektikleri yerin ismini ekranda gerçek zamanlı olarak görmelerine olanak sağlıyor. Bu özellik sayesinde de kullanıcılar çektikleri fotoğrafları incelerken ya da albüm yaparken bu bilgiden referans olarak yararlanabiliyor.

Fotoğrafseverler Bluetooth 2.0 teknolojisini kullanarak, en sevdikleri görüntüleri diğer uyumlu cihazlara kablosuz bir şekilde aktarabiliyor. Wi-Fi ile de doğrudan kameradan diledikleri e-posta adresine gönderebiliyor ya da Facebook, Picasa ve YouTube gibi popüler sosyal arkadaşlık ve paylaşım sitelerine fotoğraflarını ve videolarını yükleyebiliyor.

ST1000 dünyanın çözünürlüğü en yüksek 3.5″” Wide Touch LCD ekranına sahip olma özelliğini de taşıyor. 1152 piksellik bu ekran, birçok son teknoloji kameraya oranla dört kat fazla piksel özelliği taşıyor ve kullanıcılara çok daha geniş bir görüntüleme deneyimi sunuyor. ST1000 ayrıca “El Hareketine Duyarlı Kullanıcı Arayüzü” içeriyor. Kullanıcılar bu arayüz sayesinde basit bir el hareketi ya da hafif bir vuruş ile kompozisyonun kilit unsurlarını analiz eden ve otomatik olarak görüntü ayarlarını yapan Smart Auto (Akıllı Otomatik çekim) özelliğine erişebiliyor. Smart Auto özelliği ayarları otomatik olarak yaparak, kullanıcıların her çekimde yeniden zum yapmalarına, ışık seviyesini ayarlamalarına gerek duymadan rahatça çekim yapmalarına olanak sağlıyor.
Samsung ST1000 dijital kamera ile normal fotoğrafların yanı sıra 1280x720p çözünürlükte ve 30 kare/sn çekim hızı ile HD kalitesinde ve H.264 formatında
video kayıt yapabiliyor.

Teknik özellikler

Marka Samsung
Model ST1000
çözünürlük 12.2 MP
Maksimum çöz. 3968×2976
Sensör boyutları 1/2.3-inç
Sensör Tipi CCD
Optik Zoom 5x
Geniş açı zoom 35mm
Tele zoom 175 mm
Manuel odak. Evet
Odak uzaklığı (cm) 80
Makro odak uzak (cm) 1
Bellek türü microSD /
microSDHC
ISO oranı auto, 80, 100, 200,
400, 800, 1600,3200
Sesli video çekimi Var
LCD ekran boyutları 3.5 inç dokunmatik
LCD çöz. (piksel) 1.152.000
Resim formatı JJPEG
Pil-Batarya türü Li-ion
Ağırlık 176g
Boyutlar 100x61x19
Fiyat: 1099 TL
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here