Ana sayfa Donanım Samsung SSD pazarına giriyor!

Samsung SSD pazarına giriyor!

0

Samsung”un ultra yüksek hızlı “SSD 840 EVO” ve profesyonellere yönelik “SSD 840 PRO” serisi Türkiye”de

Samsung, Türkiye’de SSD pazarına giriyor. Güney Koreli tüketici elektroniği devi, geçtiğimiz günlerde global lansmanını gerçekleştirdiği bu alandaki iddialı ürünlerinden Samsung SSD 840 EVO”nun da dahil olduğu; kişisel bilgisayarlar için geliştirilen yüksek performanslı yeni SSD serisini Türk tüketicisi ile buluşturuyor.
 

Samsung”un SSD”lerinin sahip olduğu benzersiz performansın arkasında, ürünün tescilli özellikleri arasında yer alan üstün performans, yüksek güvenlik ve sürdürülebilirlik sağlayan kontrol birimleri yatıyor. Premium 840 PRO sınıfının rastgele okuma erişimi saniyede 100,000 girdi/çıktı (IOPS), rastgele yazma erişimi de 90.000 IOPS seviyesinde. Sistemin genelini kapsayan performans testinde, geleneksel bir sabit disk sürücüsü yerine 840 PRO kullanıldığında üç kat iyileşme sağlandığı görüldü. Samsung”un 840 SSD serisinin piyasaya sürülmesi, dizüstü kullanıcı ortamına da önemli iyileştirmeler getiriyor. Samsung, SSD”lerin performans düzeyini artırmaya ve kullanıcıların giderek daha çok faydalandıkları ve tüm dünyada giderek büyüyen yüksek performanslı SSD pazarına katkı sağlamaya devam ediyor.

 

 

 

 

Sektörün en kompakt 10nm-sınıfı 128Gb yüksek performanslı NAND”ını, Samsung”un kendi geliştirdiği tescilli kontrol birimini ve Turbo Write sürücüsünü barındıran Samsung SSD 840 EVO”nun ayrıca esnek ürün tedarik kapasitesi de bulunuyor. Bu özelliği 840 EVO”yu bugün piyasada bulunan en rekabetçi cihaz yapıyor.

Serinin en çok satan versiyonu olan 250GB”lık 840 Serisi SSD”lerle karşılaştırıldığında, yeni 250GB”lık 840 EVO iki kat daha hızlı ve 520MB/s sıralı ardışık yazma hızı sunuyor. 120GB”lık modelinde 840 EVO 410MB/s sıralı ardışık yazma hızı sunuyor. Bu da 120GB”lık serinin bir önceki modeli 840″danyaklaşık 3 kat hızlı.

Samsung SSD 840 EVO serisi kapsamlı farklı birçok bilgi-işlem ortamını ve BT uygulamalarını destekleyen beş farklı kapasite seçeneği ile sunuluyor: 120GB, 250GB, 500GB, 750GB ve 1TB. Seri ayrıca kapasiteye bağlı performans farklılıklarını önemli ölçüde azaltıyor ve bu da kullanıcılara daha çok cihaz seçeneği sunuyor.

Yeni Samsung SSD 840 EVO, Türkiye’de Ağustos itibarı ile 129 USD + KDV”den başlayan son kullanıcı satış fiyatı ile satışa sunulacak.

SSD”lerin üstün özellikleri ile önümüzdeki dönemde HDD (Sabit Disk)”lerin yerini alacağı öngörülüyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here