Ana sayfa Donanım Samsung SP-P400B Projektör

Samsung SP-P400B Projektör

0

Taşınabilir eğlence

Projektör dünyasına LED teknolojisinin girmesiyle projektör boyutları da yarıya inmiş oldu. Son zamanlarda oldukça popüler olan bu taşınabilir projektör dünyasına Samsung da şık ve kullanışlı modeli SP-P400B ile katılıyor.
 
Samsung SP-P400B Projektör
Sadece 900gr civarında bir ağırlığa sahip olan SP-P400B, gerçekten de taşınılabilirlik konusunda oldukça başarılı. Bu projektörü laptop çantanıza dizüstü bilgisayarınızla birlikte sığdırıp istediğiniz yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Fakat tek sorun cihazın adaptörünün neredeyse cihazın yarı boyutlarına sahip olması… Bu kadar ufacık bir cihazın bu kadar iri bi adaptöre sahip olması gerçekten rahatsız edici. Elbette, kullanmaya başladıktan sonra bu durum pek gözünüze batmamaya başlıyor.

 

 

 

Cihaz yuvarlak hatları ve piyano black kasasıyla rahat taşınabilir olmanın yanısıra oldukça da çekici görünüyor. SP-P400B”nin lensi elle açılıp kapanabilen bir kapakla korunuyor. Gümüş renkli olan kapak hemen dikkat çekiyor. Netlik ayarı ise cihazın hemen sağ yanında. Fakat lens kapağı kadar çabuk dikkat çektiği söylenemez… Genellikle bu ayarı ya lens altında ya da çevresinde bir yerde görmeye alıştığımız için  cihazın sağında pek dikkat çekmiyor. Cihazın üzerinde hafif kabartmalarla belirtilmiş tuşlar dokunmatik… Oldukça hassas olan tuşlar; güç, menü, source(kaynak), geri, ses seviyesi ve aşağı, yukarı”dan ibaret. Menüyü kullanmak oldukça kolay olsa da beklediğinizden hassas olan dokunmatik tuşlar da devreye girince elinize biraz ince ayar yapmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Cihazın arkasında VGA, Kompozit ve Audio girişleri bulunuyor. Bilgisayara ve VCD, DVD gibi cihazlara kolayca bağlanabilen SP-P400B”ye keşke bir de HDMI bağlantısı koysalarmış demeden edemiyoruz. En azından cihazın üzerinde ufak da olsa hoparlör bulunuyor. Gittiğiniz yerde arkadaşlarınızda film izlemek için bir de ekstradan hoparlör bağlamanıza gerek yok.

SP-P400B”nin eksik kaldığı bir nokta da optik zoom… Böyle bir özelliği olmadığı için görüntüyü istediğiniz büyüklükte görmenin tek yolu; projektörü ileri veya geri konumlandırmak. Cihazın menüsü üzerinden kontrast, parlaklık, keskinlik ve görüntü oranı gibi ayarları kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Görüntü kalitesinde gelince… Samsung SP-P400B, boyutlarından beklenmeyecek kalitede canlı renkler ve ayrıntılı resimler sunuyor. Daha aydınlık ortamlarda çok kuvvetli bir performans sergilemese de tam karanlıkta onunla film izlemek gerçekten oldukça keyifli. SP-P400B, gittiğiniz yerde film keyfini yaşamak ve paylaşmak için de ideal…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here