Ana sayfa Haber Samsung son reklamında iPhone X alıcılarıyla alay ediyor

Samsung son reklamında iPhone X alıcılarıyla alay ediyor

0

Samsung, iPhone”un son çıkan modelini almak için mağazalar önünde kuyruk oluşturan Apple hayranlarıyla dalga geçmeyi seviyor. Galaxy S8″in yapımcısı bir süredir Apple”ı doğrudan hedef almamıştı ama, yayınlanan bir dizi reklam sayesinde mahkeme salonları içinde ve sokaklarda uzunca bir tarih gelişmişti. Samsung şimdi güzel bir zamanlamayla iPhone X”a saldırıya geri döndü.

Samsung ile Apple arasındaki savaşı öne çıkaran yeni bir reklam, kinayeli şekilde dokundurma yapıyor Apple”a. Phone”ların zaman içerisinde hafızalarının yetersiz hale gelişiyle dalga geçerek başlayan reklam, 2013 yılına gönderme yaparak 5.5 inç ekranlı Galaxy Note 3″le Apple”ın 4 inç”lik küçük ekranlı iPhone 5S”inin kıyaslamasına atıfta bulunuyor. 2016 yılında Galaxy serisinin suya dayanıklılık özelliği yansıtılırken, iPhone ise pirinç dolu bir kasede duruyor. Malum, pirinç suyu emer. Ağır bir gönderme.

2017 yılı hem müzik dinlemek ve hem de şarj etmek için kullanılan komik iPhone kablosu yılıydı.

“Büyümek” olarak adlandırılan başlık altında ise saçlarının alın bölgesini iPhone X”daki gibi çentik biçiminde kestiren insanların oluşturdukları kuyruğun yanından geçip giden iPhone bağımlısının Galaxy Note 8″e geçiş yapışı canlandırılıyor. Reklamın genel teması, Samsung”un her zaman donanım noktasında Apple”dan iyi olduğu yönünde. Bildiğiniz gibi Android tutkunları dünya çapında her web sitesinde bu konuyu gündeme getirirler. Bu tartışmalara ilişkin bir ton karşılaştırma fotoğrafları gönderilir ama söz edilen teknolojinin nasıl uygulandığı konusunda çok az düşünce sergilenir.

Samsung”la Apple hayranları arasındaki kavgalar o denli iyi takip ediliyor ki, Microsoft bile geçmiş yıllarda Windows Phone reklamında bu durumla dalga geçmişti. Samsung”un patlayan Galaxy Note 7 telefonları bir çok alayın konusu olmuştu. Ama şimdi Samsung” da hayranlarına bir nebze olsun cephane kazandırmış oldu. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here