Ana sayfa Donanım Samsung Smart TV şimdi Türkiye’de satışta!

Samsung Smart TV şimdi Türkiye’de satışta!

0

Kumandasız TV kontrolü ve gelişmiş içeriği ile televizyon dünyasında devrim yaratan Samsung sayesinde Smart TV sahipleri geleceğin teknolojisini bugünden yaşıyor

Samsung Türkiye”de de satışa sunulan yeni nesil Smart TV”leri ev ekosisteminin merkezine yerleştirerek ve bağlı cihazlar arasındaki sınırları ortadan kaldırarak eğlence alanında yeni bir çağ başlatıyor.
 

İçerik, gelişerek daha akıllı, güçlü ve daha erişilebilir hale geldikçe, Samsung, tüketicilerin TV”leriyle etkileşime geçebilmeleri sağlayan çalışmalara her geçen gün yenisini ekliyor. Akıllı Etkileşim; uzaktan kumandanın arzu edilmediği veya kullanışlı olmadığı durumlara alternatif sunarak, Smart TV kullanıcılarının TV”leriyle Ses Kontrolü, Hareket Kontrolü ve Yüz Tanıma aracılığıyla iletişim kurmalarını mümkün kılıyor. Samsung”un öncülüğünü yaptığı 2012 Smart TV”lerde yer alan dahili HD kamera ve çift-mikrofon sayesinde tüketiciler sadece “Hi TV” diyerek ses kontrolü”nü aktive edebilir, sesi açıp kapayabilir, “İnternet Tarayıcı” diyerek çevrim içi olabilir, uygulamalara girebilir, yalnızca bir el işaretiyle internette gezinip, arama sonuçlarından seçimlerini yapabilir. LED 8000 serisinde bu Akıllı Etkileşim yetenekleri ultra ince çerçeveye sahip, şık ve çarpıcı, post-minimalist bir tasarım ile birlikte sunuluyor.

Samsung Smart TV”ler aileleri yeniden oturma odasında topluyor. Yeni televizyonlar, Samsung”un sektörde türünün ilk örneği olan yeni bir dizi özel hizmeti sayesinde, kullanıcının televizyonuyla yapabileceklerini artırarak çoklu ekran dünyasının olanaklarıyla buluşuyor:
 

Family Story kullanıcıya büyük ekranda fotoğraflarını düzenleme ve slayt gösterilerinin tadını çıkarma olanağını sunuyor. Ayrıca aile üyeleri bulundukları her yerden cep telefonları, tablet bilgisayarları, PC”leri veya televizyonları aracılığıyla not ve hatırlatmaları paylaşabiliyorlar.

Fitness özelliği kullanıcıya Samsung TV”sinden mobil bir Fitness uygulaması aracılığıyla bir Samsung akıllı telefonla iletişim kurma imkanı sunuyor. Kullanıcı, ayrıca WiFi özellikli bir tartıya bağlanarak kilosunu kontrol edebiliyor ve TV”nin içindeki kamerayı kullanarak sanal bir ayna oluşturabiliyor ve egzersiz programını izleyebiliyor.

Kids özelliği, çocuklar için zengin bir eğlenceli-eğitici uygulama ve oyun çeşitliliği sunuyor. Bu özellik, ebeveynler tarafından kontrol edilebiliyor ve izlenebiliyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here