Ana sayfa Donanım Samsung, Siri’yi satın almak istiyor

Samsung, Siri’yi satın almak istiyor

0

Nuance, Apple‘ın Siri teknoloji sağlayıcısı. Nuance konuşma teknolojisi şu anda bilgisayarlarda, mobil platformda, GPS‘lerde ve daha başka cihazlarda kullanılmakta. Daimler, Nintendo, Panasonic, Apple, Samsung gibi devler Nuance‘ın müşterilerinden bazıları olarak dikkat çekiyor.

 

 

Samsung, Siri

 

 

 

Wall Street Journal’ın haberine göre Samsung, kendi ses teknolojisini geliştirmek ve daha büyük adımlar atmak için Nuance‘ı satın almak istiyor. Samsung’un birçok ürününde mesela ünlü S-Voice‘ta ve bir dizi giyilebilir cihazında hali hazırda Nuance‘ın teknolojisi kullanılmakta.

 

Akıllı TV, telefon, tablet, giyilebilir cihazlar, ev aletleri, Samsung’un ürün yelpazesinde yer alıyor. Samsung; Nuance‘ı arkasına alarak sunacağı yeniliklerle ürünlerini daha üst seviyeye getirip, daha fazla satış yapmak istiyor. Nuance bu sene CES 2014‘te akıllı saat platformu için özel Swype sanal klavye ve mobil sesli asistanı Dragon‘u tanıtmıştı.

 

 

Samsung, Siri

 

 

 

Swype‘ın son sürümü özellikle akıllı saatler için iyileştirmeleri içinde barındırıyor. Dragon sesli asistanı ise akıllı saatler ve diğer giyilebilir cihazlarda kullanılacak. Nuance‘ın belirttiğine göre Dragon‘un hedefinde otomotiv ve diğer çevresel donanım ürünleri de yer alıyor. Satın alma işi şimdilik yalanlanmış durumda; lakin geçmişte kabul edilmeyen yalanlanan bazı satın alma girişimlerinin, gerçekleştiğini belirtmekte yarar var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here