Ana sayfa Haber Samsung R7 ve R6 hoparlörleriyle 360 derecelik görüntü ve ses projesi

Samsung R7 ve R6 hoparlörleriyle 360 derecelik görüntü ve ses projesi

0

Samsung, CES 2015‘te tanıttığı R6 ve R7 Wireless ses teknolojileriyle ilgili yeni projesini YouTube videosu ile birlikte duyurdu. İngiltere’de bir ses fabrikasında çekilen videoda Samsung R7 modeli kablosuz hoparlör sistemi kullanıldı ve ses dalgaları lazerlerle görüntülenerek sesin yönü, şiddeti ve hangi ses yapısının hangi alana, nasıl yayıldığı görüntülendi. Avrupa’ya kısa zaman içerisinde yayılacak olan bu teknoloji, konvensiyonel ses sistemlerinden öte odanın veya mekanın her bir kısımına sesi dağıtarak kör noktayı ortadan kaldırabiliyor. üstelik bunun bir kablosuz teknoloji olduğunu göz önünde bulundurursak ve boyutları itibariyle limitleri kaldıracak.

Şöyle bir sıkıntı var; 360 derecelik ses açısı sağladığı için odanın veya mekanın ortasına yerleştirilmek zorunda R6 ve R7. Mekanın duvarına, köşesine veya arkası dolu bir yere yerleştirildiğinde yansımalar ve seslerde bozulmalar meydena gelir.

Her mobil cihazlarla da uyumlu olan R6 ve R7 modelleri, Wi-Fi, Bluetooth ile destekli olup iOS ve Android’lerle eşleşebiliyor, her marka TV modelleriyle de uyumlu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here